Oklahoma se po Utkání hvězd NBA trápí, podlehla i Clevelandu

27. 2. 2014 8:47
Basketbalisté Oklahomy prohráli i třetí zápas po Utkání hvězd NBA. Ve středu podlehl nedávný lídr soutěže Clevelandu 104:114.
Oklahoma se v posledních zápasech trápí
Oklahoma se v posledních zápasech trápí | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Oklahomy prohráli i třetí zápas po Utkání hvězd NBA. Ve středu podlehl nedávný lídr soutěže Clevelandu 104:114 a připsal si třetí domácí porážku za sebou. Stejný počet proher před vlastním publikem přitom Oklahoma měla na kontě za celou dosavadní sezonu do exhibičního víkendu All Star.

Proti Clevelandu vedli hráči Thunder až o 12 bodů, ale Cavaliers utkání otočili v poslední části, v níž nastříleli 42 bodů. Lídrem hostů byl Kyrie Irving, jenž dal v závěrečné čtvrtině 14 ze svých 31 bodů. Každý hráč základní pětky Clevelandu nastřílel více než 10 bodů.

Oklahomu vedl Kevin Durant s 28 body, 10 doskoky a devíti asistencemi. Russell Westbrook přidal 24 bodů a devět asistencí, ale ani na třetí pokus se nedočkal vítězství od svého návratu po zranění.

Portland deklasoval doma Brooklyn 124:80. Nets ještě v první čtvrtině vedli 16:15, ale od té chvíle začali kralovat Trail Blazers. V první půli Portland udržel soupeře na 34 bodech, což se mu v této sezoně povedlo poprvé. Navzdory absenci LaMarcuse Aldridge vybojovali domácí čtvrtou výhru za sebou.

Sedm domácích hráčů se dostalo do dvouciferných čísel, Mo Williams nastřílel 21 bodů. V dresu Nets k pozici nejlepšího střelce stačilo Deronu Williamsovi 12 bodů.

Chicago přehrálo Golden State 103:83. Bulls předvedli šňůru 22:5 na přelomu první a druhé čtvrtiny a ve zbytku utkání už si hlídali náskok. Golden State zradila střelba a poprvé od roku 1999 se jim stalo, že se ani jeden hráč základní sestavy nedostal do dvouciferných čísel.

Nejvyšší vítězství v sezoně si připsal Utah, který porazil Phoenix 109:86. Jazzmany vedl Gordon Hayward s 17 body, 10 doskoky a jediná asistence mu chyběla k zisku triple double. V sestavě Suns, kteří prohráli potřetí v řadě, chyběl kvůli zraněnému kotníku Goran Dragič.

San Antonio porazilo na svém hřišti Detroit 120:110. Hned devět domácích hráčů nastřílelo osm a více bodů. Po zranění pravé ruky se vrátil Kawhi Leonard, jenž k výhře přispěl 15 body.

Los Angeles Clippers už potřetí v sezoně přehráli Houston. Na výhře 101:93 se podílel Blake Griffin 23 body a 16 doskoky.

NBA:

Boston - Atlanta 115:104, Chicago - Golden State 103:83, Dallas - New Orleans 108:89, LA Clippers - Houston 101:93, Memphis - LA Lakers 108:103, Oklahoma City - Cleveland 104:114, Philadelphia - Orlando 90:101, Portland - Brooklyn 124:80, San Antonio - Detroit 120:110, Utah - Phoenix 109:86.

2. Portland 58 40 18 69,0
3. Minnesota 57 28 29 49,1