Jasná prohra. Štěpánek s Hájkem ve čtyřhře na Kazachy neměli

6. 4. 2013 11:40
Čtvrtfinále Davisova poháru mezi Kazachstánem a Českem se bude rozhodovat až v nedělních dvouhrách.
Českému páru Jan Hájek (na obrázku) - Radek Štěpánek se čtyřhra vůbec nepovedla. Kazaši Golubjev se Ščukinem je přehráli ve všech ve všech směrech. | Foto: Reuters

Astana - Český daviscupový tým první mečbol ve čtvrtfinále soutěže neproměnil.

Deblový pár Radek Štěpánek - Jan Hájek podlehl na astanské antuce hladce ve třech setech (6:7, 4:6 a 3:6) Kazachům Andreji Golubjevovi a Juriji Ščukinovi.

Češi tak prohráli daviscupovou čtyřhru po deseti výhrách v řadě. Naposledy v ní prohráli v roce 2009 ve finále soutěže proti Španělsku v Barceloně.

Nutno však dodat, že u devíti výher byla dlouholetá česká jednička a aktuálně 6. hráč žebříčku ATP Tomáš Berdych (osm čtyřher odehrál po boku Štěpánka), který se ze zápasu v Kazachstánu omluvil kvůli velké únavě.

Boj o postup mezi čtyři nejlepší týmy soutěži se tak bude rozhodovat v nedělních dvouhrách. Do té první (od 10 SELČ) by měli v souboji jedniček nastoupit Lukáš Rosol proti Michailu Kukuškinovi.

Češi v 1. setu promarnili získaný brejk

V úvodu zápasu nic nenapovídalo tomu, že Češi neuhrají ani set. Hned ve třetím gemu získali čistou hrou Ščukinovo podání a získaný brejk si drželi až do stavu 5:4, kdy si Kazaši při podání Hájka vypracovali první své dva brejkboly v zápase a ten druhý využili.

V tie-breaku pak český pár uhrál pouze dva body.

Od druhého setu pak už byla na Štěpánkovi zřetelně znát dvouměsíční pauza po operaci vyhřezlé ploténky krční páteře a především při hře na síti se trápil. A protože v razanci úderů zaostával za Kazachy i Hájek, začali se Češi trápit.

Nepřidal jim ani fakt, že za stavu 3:2 neproměnili při podání Golubjeva vedení 40:0, naopak Štěpánek své podání v deváté hře druhé sady ztratil, a přestože měl český pár při následném podání Golubjova hned čtyři brejkboly, ani jeden neproměnil a Kazaši vyhráli i druhý set.

A když Kazaši hned v první hře třetí sady podruhé za sebou získali Štěpánkův servis, bylo o jejich výhře rozhodnuto.