reklama

Fury není kvůli depresím schopen jít před antidopingovou komisi

Tyson Fury. Tyson Fury. autor: Reuters
Rozřešení případu boxera Tysona Furyho zatím brání jeho deprese.

Londýn – Projednání dopingového případu bývalého boxerského mistra světa Tysona Furyho před britskou antidopingovou agenturou (UKAD) bylo odloženo na neurčito. Podle původního plánu se měl osmadvacetiletý Brit dostavit před komisi 4. listopadu, avšak kvůli depresím, které ho donutily přerušit kariéru, toho momentálně není schopen. Oznámil to Furyho právní zástupce Lewis Power.

Fury přiznal psychické problémy na začátku října, kdy oznámil, že se opíjel a bral kokain, aby se vyrovnal s depresemi. Kvůli zdravotnímu stavu dvakrát odložil plánovaný odvetný duel s Ukrajincem Vladimirem Kličkem a v polovině října se dobrovolně vzdal titulů organizací WBO a WBA.

Ačkoli Fury přiznal několikaměsíční užívání kokainu, jiné zakázané látky podle svých slov nikdy nebral. Podle UKAD měl ale pozitivní test na anabolický steroid nandrolon z února 2015 – tedy devět měsíců předtím, než senzačně porazil Klička.

Za to mu UKAD letos v červnu udělila předběžný distanc. Do vyřešení případu mu navíc britská kontrolní komise pro profesionální box v říjnu pozastavila platnost licence.

reklama