Házenkáři Karviné mají jisté prvenství v základní části extraligy

ČTK
19. 2. 2006 19:44
Házenkáři Karviné rozdrtili v sobotním utkání extraligy Brno rozdílem 16 gólů a zajistili si prvenství po základní části. Druhé Zubří těsně prohrálo v Třeboni a za úřadujícími šampiony zaostává tři kola před koncem o sedm bodů.

Brno podalo proti favoritovi jen velmi vlažný, jakoby ustrašený výkon. Hosté v prvním poločase často skórovali z rychlých protiútoků a do šaten šli s jasným vedením 19:7. Po přestávce se Brňané prezentovali přece jen větší bojovností a hra se vyrovnala, přesto Karviná svůj náskok ještě zvýšila.

Třeboňští házenkáři sice prohráli úvodní poločas, ale nakonec dokázali nad druhým celkem extraligové tabulky ze Zubří nečekaně vydřít nejtěsnější vítězství.

Třetí je opět Jičín, který porazil pražskou Duklu 29:26. Prestižní utkání rozhodl až druhý poločas, v němž domácí tým několika bravurními zákroky podržel brankář Kynčl.

Pokračuje boj o poslední postupové místo do čtvrtfinále play off. Osmá Kopřivnice nedala šanci Napajedlům, ale Frýdek-Místek se po výhře nad Hranicemi udržel v těsném závěsu. Oba týmy opět podrželi tradiční kanonýři - ve frýdecko-místeckém dresu dal Petrovský 11 gólů, kopřivnický Gřes byl ještě o dvě branky úspěšnější.

Výsledky 19. kola:
Jičín - Dukla Praha 29:26 (15:15)

Nejvíce branek: Krempa 7/1, O. Šulc 6, Král, Lepieš a Masák po 4 - Brabec 8/3, Král 5, Rams 3/1, Vraný 3. Rozhodčí:  Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/1 - 4/4. Vyloučení 7:9. Diváci: 700.

Třeboň - Zubří 25:24 (13:14)
Nejvíce branek: Dušek 6, Mošovský a Šulc po 5 - Titkov 5, Hrachovec a Hrstka po 4. Rozhodčí: Horák, Bečička.  Sedmimetrové hody: 5/5 - 4/3. Vyloučení: 6:4. ČK: Kubík (Třeboň). Diváci: 550.

Brno - Karviná 21:37 (7:19)
Nejvíce branek: Hastík 4, Černíček, Horák, Horáček, Matušík a Pišťák po 3 - Sobol 7, Heinz 6, Kuzo 4. Rozhodčí: Dolejš,  ohout. Sedmimetrové hody: 3/2 - 6/4. Vyloučení: 4:5. ČK: Rachač (Karviná). Diváci: 150.

Kopřivnice - Napajedla 28:16 (15:8)
Nejvíce branek: Gřes 13, M. Šustala a Igenyes po 3 - Balůsek 6, Kašný 3, Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 7/7 -  3/3. Vyloučení: 9:3. Diváci: 200.

Lovosice - Plzeň 25:16 (12:9)
Nejvíce branek: Kylíšek 7/3, Kamaryt 4, Sochor 3 - Klekner 4, Tureček 3. Rozhodčí: Padevět, Kohout. Sedmimetrové hody: 5/3 - 7/2. Vyloučení: 6:6. Diváci: 500.

Frýdek-Místek - Hranice 27:24 (13:16)
Nejvíce branek: Petrovský 11/2, Alexovič, Krupa a Pavlíček po 3 - Valášek, Hojník a Kovařík po 5. Rozhodčí: Pavlát, Pešek. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/1. Vyloučení: 5:5. Diváci: 220.

1. Karviná                19 18 0 1 584:431 36
2. Zubří                  19 14 1 4 580:453 29
3. Jičín                  19 12 1 6 472:401 25
4. Dukla Praha            19 12 1 6 525:462 25
5. Hranice                19 11 1 7 545:512 23
6. Lovosice               19 11 0 8 548:505 22
7. Třeboň                 19 10 2 7 457:466 22
8. Kopřivnice             19 8 0 11 493:481 16