reklama

Hejnová je ve finále ankety o nejlepší atletku světa

Projděte si skvělou sezonu Zuzany Hejnové obrazem. Projděte si skvělou sezonu Zuzany Hejnové obrazem. Foto: Reuters
Překážkářka Zuzana Hejnová je v tříčlenné nominaci na ocenění pro nejlepší atletku světa za rok 2013

Monako - Překážkářka Zuzana Hejnová je v tříčlenné nominaci na ocenění pro nejlepší atletku světa za rok 2013.

Letos neporažená mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek se dostala do finálového výběru spolu s favorizovanou jamajskou sprinterkou Shally-Ann Fraserovou-Pryceovou a novozélandskou koulařkou Valerií Adamsovou. Oznámila to světová federace IAAF. Vítězka bude vyhlášena na galavečeru 16. listopadu v Monaku.

„Mám z toho radost, snad o to větší, že jsem nad tím moc nepřemýšlela. Neřešila jsem to, protože konkurence je veliká a záleží na lidech, kteří hlasují. Je to skvělé být ve trojce,“ prohlásila v reakci na nominaci česká běžkyně.

Vítězka Diamantové ligy Hejnová už byla v říjnu vyhlášena nejlepší evropskou atletkou a nyní má možnost stát se první českou ženou, která získá ocenění IAAF. Anketu dosud vyhrál pouze oštěpař Jan Železný v roce 2000.

Za favoritku je nicméně považována Fraserová-Pryceová, jež na mistrovství světa v Moskvě získala zlaté medaile ze závodů na 100, 200 a 4x100 metrů. Adamsová získala v Moskvě čtvrtý titul za sebou a aktuálně drží sérii 42 vítězných startů.

„Obě soupeřky jsou top atletky, a i když si Valerie vážím, řekla bych, že sprint a Shelly-Ann jsou přeci jen o něco výš. Pro mě je výborný úspěch už jen být mezi třemi,“ okomentovala svoje šance Hejnová.

Jméno nástupkyně americké sprinterky Allyson Felixové bude oznámeno 16. listopadu na galavečeru v Monaku, o vítězce rozhodne Rada IAAF. Mezi muži se o ocenění ucházejí loňský držitel a čtyřnásobný vítěz ankety Usain Bolt z Jamajky, ukrajinský výškař Bohdan Bondarenko a britský vytrvalec Mo Farah.

reklama