reklama

Hejnová v Pekingu dominuje a už opět věří ve zlato

Zuzana Hejnová Zuzana Hejnová autor: Reuters
V dnešním semifinále v Pekingu ukázala soupeřkám, že se po roku plném zdravotních trablů dokázala vrátit a je skoro na podobné úrovni jako před dvěma lety.

Peking - Zuzana Hejnová je na nejlepší cestě obhájit titul mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek. V dnešním semifinále v Pekingu ukázala soupeřkám, že se po roku plném zdravotních trablů dokázala vrátit a je skoro na podobné úrovni jako před dvěma lety. Po patáliích by ji prý uspokojila každá medaile, ale myslí na zlato.

Jestli někdo v semifinále ušetřil síly, tak to byla právě Hejnová. Od začátku prý neběžela na sto procent, v závěru opět vypustila. Přesto byla ze všech nejrychlejší. "U mě dobrý. Ale holky z toho mohou mít těžkou hlavu," usmívala se spokojeně Hejnová. "Pomůže mi vědomí, že jsem dneska vypouštěla," radovala se.

Uvidí se, jak se kdo vyspí

Už v rozběhu se šetřila. Dnes začala rychleji, ale pořád nebylo "odbržděno" úplně. "Je znát, že mám jednu čtvrtku v nohách, ale furt to bylo zadrženě. Jsem ráda, že jsem nemusela tahat úplně až do konce a pohlídala jsem si to. Běžela jsem bez chyby, ideální rytmus pro finále. Takže jenom začít rychleji, dokončit rychleji a bude to dobré," věřila.

Její nejlepší letošní výkon je 53,76 sekundy a ten by Hejnová chtěla ve finále zlepšit. Její český rekord má hodnotu 52,83 sekundy, vyhrála jím právě před dvěma lety v Moskvě. "Běžet kolem 53,50 by bylo super. To by mohlo stačit na zlato," prohlásila. "Ale jsme tam poměrně nasekané, uvidíme, jak se kdo vyspí a jak mu to sedne," upozornila na skutečnost, že rozdíl mezi všemi finalistkami je pouze 62 setin.

Její situace je nyní trochu jiná než před dvěma lety. Tehdy vyhrála třináct závodů v řadě a byla jasnou favoritkou. "Tam jsem neměla soupeřku a věděla, že když si to nepokazím sama, tak vyhraju. Tady je to opravdu hodně našlápnuté. Ale je to podobné v tom, že chci bojovat o zlato a musím to zvládnout sama, jak fyzicky, tak psychicky. Ale ta psychika tam bude hrát velkou roli," tušila. "Já mám dost zkušeností a mohu to zvládnout."

Pomůže akupunktura?

Před sebou má den volna, finále je ve středu. Hejnová plánuje, že se hlavně pořádně vyspí. "Zajdu na masáž, na akupunkturu, odpočinu si," řekla. V úterý si přesto půjde i trochu zatrénovat. "Zaklusat, dám si pár rovinek, abych úplně neležela," plánovala. Ráno se probudila a trochu jí škrábalo v krku. "Ale to má z klimatizace 90 procent týmu," mávla rukou.

Chce bojovat o zlato. Poprvé na to pomyslela při Diamantové lize v Paříži, kde vyhrála ve svém letošním maximu, definitivně si to řekla dnes po semifinále. To bylo její páté vítězství v řadě. "Třináctka závodů bez porážky jako loni to letos nebude, ale já myslím, že by mi stačilo i šest," pousmála se s narážkou na pekingské finále.

reklama