reklama

Z banky zpátky do kajaku. Hilgertová brala hned v prvním závodě bronz, jinak ale spokojená není

Štěpánka Hilgertová Štěpánka Hilgertová autor: Kanoe.cz
Kajakářka Štěpánka Hilgertová sice po loňské sezoně uzavřela svoji velice bohatou sportovní kariéru, od listopadu je zaměstnána v České národní bance, ale divokou vodu neopustila. "Pokud mi to čas dovolí, tak chci dál jako amatérka pravidelně jezdit," řekla s úsměvem padesátiletá dvojnásobná zlatá olympijská medailistka v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Jaké je ohlédnutí za prvním půl rokem vašeho působení v České národní bance?

Vstoupila jsem do úplně jiného světa, v němž jsem musela zvládnout spoustu nových věcí, všemu věnovat maximální pozornost. Neměla jsem ani možnost přemýšlet o tom, zda mi něco zažitého chybí. Ani třeba tradiční soustředění v Austrálii.

Jaká je vaše pracovní náplň?

Organizuji různé sportovní, kulturní, odborné či společenské akce. Je to pestrá činnost, v níž klidné období střídají hektické dny.

Říkáte, že profesionální pádlování jste vyměnila za amatérské. Jak často se dostanete do svého kajaku?

Letošní zima byla sice mírná, ale částečně i z pracovních důvodů jsem se k vodě moc často nedostala. Avšak v nádherném dubnovém počasí jsem byla na vodě třeba i čtyřikrát v týdnu a občas v pracovním náhradním volnu i celý den.

Poslední dva víkendy jste se dokonce v Trnávce a v pražské Troji zúčastnila čtyř závodů Českého poháru. Byla jste se svým vystoupením spokojena?

Bylo příjemné se znovu objevit na startu s nejlepšími českými kajakářkami, ale výsledky mě nepotěšily. V prvním závodě jsem sice dojela třetí, ale potom jsem se už ani jednou do elitní desítky neprotlačila, což mě mrzelo. Myslím si, že tam stále patřím, ale ukázalo se, že kvalitní příprava mně chyběla. Hlavně ve druhé části tratě jsem se dopustila několika chybiček, které jsem dříve nedělala.

Rozstřílený kamion, zdechlina i chudoba. Mistra světa Tunku v přípravě zarazilo po-olympijské Rio Rozstřílený kamion, zdechlina i chudoba. Mistra světa Tunku v přípravě zarazilo po-olympijské Rio Čtěte zde

Začátkem června se v Praze uskuteční mistrovství Evropy. Jaké vidíte šance českých slalomářů?

Vidím je dost velké už proto, že v posledních letech se českým reprezentantům ve významných závodech a v různých disciplinách podařilo získat řadu cenných medailí. Navíc šampionát se koná v domácím prostředí a určitě v obvyklé báječné divácké atmosféře. Dojde k velice zajímavému srovnání výkonnosti současné světové špičky, protože mimo Evropu je vodních slalomářů málo.

A jaká je představa o vaší aspoň té nejbližší sportovní budoucnosti?

Jednou týdně chodit dále cvičit, jezdit na kole i kolečkových bruslích a samozřejmě, pokud mi to čas dovolí, pravidelně pádlovat. Žádný závod zatím ve svém programu nemám, ale určitě se do nějakého přihlásím.
Jaroslav Pešta

reklama