reklama

Soukalová dojela ve stíhačce třetí, Charvátovou srazily chyby na střelbě

Gabriela Soukalová Gabriela Soukalová autor: (C) Český biatlon, Petr Slavík
V Hochfilzenu pokračuje Světový pohár biatlonistů dalšími závody. Ženy čekal stíhací závod na 10km a muže 12km.

Hochfilzen - Lucie Charvátová po včerejším životním sprintu startovala do stíhacího závodu biatlonistek z páté pozice, ale hned na první střelecké položce dvakrát chybovala a ztratila kontakt s čelem. Zato vedoucí žena Světového poháru Gabriela Soukalová střílela výborně. Terč minula pouze jednou na poslední stojce a dojela na třetí pozici. Zvítězila Němka Laura Dahlmeirová.

Závod jsme sledovali v online reportáži ZDE.

V rakouském Hochfilzenu dnes panovalo podobně jako včera krásné slunečné počasí. Na střelnici tak nebylo k vidění mnoho chyb. Terče padaly dolů i Gabriele Soukalové, avšak v jejím podání byla k vidění již po několikáté i jiná kuriózní chyba.

Po druhé střelbě jí totiž při odjezdu z podložky z ruky vypadla hůlka, pro kterou se pak musela vracet a ztratila tak několik cenných vteřin. "Nemělo by se to stávat, ale bohužel, občas se jí to přihodí," komentoval tuto situaci pro Českou televizi trenér ženské části reprezentace Zdeněk Vítek.

Běžecky to ale bylo znovu od české reprezentantky výborné a po jediné chybě na poslední střelbě si tak dojela pro třetí místo. "Je to výborné. Její příprava byla mnohem kvalitnější než ta loňská a na výsledcích to je vidět," hovořil spokojeně Vítek.

Charvátová klesla, i tak ale pochvala

Tak dobře jako včera si však nevedla Lucie Charvátová. Šest střeleckých chyb znamenalo stejný počet trestných okruhů a propad z pátého na 22. místo. „Lucka byla nervóznější než obvykle. Popravdě jsem asi podobný extra výsledek jako včera nečekal. I tohle umístění je ale v jejím podání velmi slušné,“ pochválil 22letou svěřenkyni Vítek.

Pro další české biatlonistky už ale tolik slov chvály neměl. Veronika Vítková si do střeleckého deníčku zapíše samé jedničky, která však v případě biatlonu nejsou úplně vyhledávané. „Ve škole by to bylo hezké, tady bohužel ne,“ hodnotil Vítek.

Zbylé dvě Češky Eva Puskarčíková a Jitka Landová obsadily čtyřicáté, respektive 53. místo.

Soukalová byla po závodě překvapená, že na tiskovou konferenci dorazila první.

Jak říká Gabča: "Dneska je historický den...jsem první na tiskovce!":)))

Zveřejnil(a) Český biatlon dne 12. prosinec 2015
reklama