reklama

Hradecká v Québeku po roce znovu ve čtvrtfinále, znovu otočila zápas

Lucie Hradecká v zápase 1. kola Frech Open 2015 s Čeng Saj-saj. Lucie Hradecká v zápase 1. kola Frech Open 2015 s Čeng Saj-saj. autor: Reuters
Třicetiletá Lucie Hradecká se v kanadském Quebeku probojovala do čtvrtfinále. V osmifinále otočila nepříznivý vývoj utkání s francouzskou kvalifikantkou Amandine Hesseovou.

Québec - Tenistka Lucie Hradecká otočila ve druhém kole v Québeku zápas s francouzskou kvalifikantkou Amandine Hesseovou a po vítězství 1:6, 6:3, 6:4 postoupila do čtvrtfinále. Mezi nejlepšími osmi na okruhu WTA je třicetiletá Češka poprvé od dubnového turnaje v Praze, kde došla do finále.

Čtvrtá nasazená Hradecká vybojovala výhru nad 198. hráčkou žebříčku po více než dvou hodinách a obhájila loňské čtvrtfinále. Vylepšit loňský výsledek se pokusí proti turnajové pětce Annice Beckové z Německa, jež v druhém kole vyřadila její obvyklou deblovou spoluhráčku Andreu Hlaváčkovou.

Hradecká kromě čtvrtfinále ve dvouhře obhajovala i deblový titul spolu s Chorvatkou Mirjanou Lučičovou-Baroniovou, ale ve středu ze soutěže vypadly.

Tenisový turnaj žen v Québecu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Tatishviliová (USA) - N. Kičenoková (Ukr.) 6:2, 6:4.

2. kolo: Hradecká (4-ČR) - Hesseová (Fr.) 1:6, 6:3, 6:4, Crawfordová (USA) - Rodinová (7-Rus.) 6:3, 6:3, Tatishviliová (USA) - Chiricová (USA) 6:2, 3:6, 6:4, Broadyová (Brit.) - Glatchová (USA) 6:4, 6:2, Ostapenková (Lot.) - Pegulaová (USA) 3:6, 6:2, 7:6 (7:3).

Čtyřhra - čtvrtfinále: Krejčíková, Mestachová (ČR/Belg.) - Hradecká, Lučičová-Baroniová (ČR/Chorv.) 7:5, 6:3.

reklama