reklama

Jsem lepší než Ali, tvrdí Mayweather před boxerským hitem

Manny Pacquiao vs. Floyd Mayweather Jr. Manny Pacquiao vs. Floyd Mayweather Jr. autor: Reuters
Jeho duel s Pacquiaem, který se uskuteční 2. května v Las Vegas, je podle něj největším zápasem v historii boxu.

Las Vegas - Američan Floyd Mayweather se před ostře sledovaným zápasem s Filipíncem Mannym Pacquiaem označil za nejlepšího boxera všech dob. Podle svého míněn převyšuje i legendárního krajana Muhammada Aliho.

"Bez urážky, ale on boxoval v jedné váze. Prohrál se soupeřem (Leon Spinks), který měl za sebou jen sedm zápasů. Utrpěl i další porážky," uvedl Mayweather, který vyhrál všech 47 soubojů v profesionální kariéře a získal deset světových titulů v pěti různých váhových kategoriích.

"Jsem si jistý, že schytám kritiku za to, co jsem řekl. Ale nestarám se o to. Je mi to jedno," řekl osmatřicetiletý Mayweather, ale ujistil, že Aliho a jeho kariéru respektuje.

Poslední souboj kariéry?

Jeho duel s Pacquiaem, který se uskuteční 2. května v Las Vegas, je podle něj největším zápasem v historii boxu. Určitě je nejlukrativnějším, neboť kolem něj létají stamiliony dolarů. Mayweather, který je nejlépe vydělávajícím sportovcem poslední doby, může inkasovat podle zámořských médií až 180 milionů dolarů.

V nadcházejícím zápase půjde o mistrovské pásy organizací WBA, WBC a WBO. Pro Mayweathera by to podle spekulací mohl být poslední souboj v kariéře. "Povedlo se mi investovat. Kdybych chtěl, můžu dneska skončit," uvedl boxer přezdívaný Money (Peníze).

reklama