reklama

Kolocová se Slukovou jsou poprvé na okruhu v semifinále

Kristýna Kolocová a Markéta Sluková nejprve poprvé v sezoně postoupily nejprve do čtvrtfinále a poté ještě posunuly své kariérní maximum. Kristýna Kolocová a Markéta Sluková nejprve poprvé v sezoně postoupily nejprve do čtvrtfinále a poté ještě posunuly své kariérní maximum. autor: Reuters
Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková se poprvé v kariéře probojovaly ve Světovém poháru mezi nejlepší čtyři týmy.

Praha - Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková se poprvé v kariéře probojovaly na turnaji Světového okruhu mezi nejlepší čtyři týmy.

V osmifinále turnaje World Tour v Berlíně nejprve turnajové sedmnáctky překvapivě porazily šestý nasazený pár Agatha - Maria Antonelliová z Brazílie 21:19, 28:26.

"Konečně se nám to povedlo"

O postup do semifinále se pak odpoledne popasovaly s domácí dvojicí, nasazenými osmičkami Laurou Ludwigovou a Kirou Walkenhorstovou.

Německé hráčky, které jsou čerstvými bronzové medailistky z evropského šampionátu, Kolocová se Slukovou porazily v poměru 21:18 a 21:19.¨

"Radost máme obrovskou, konečně se nám povedlo prolomit páté místo," řekla ČTK Kolocová.

"Naše hra je v posledních týdnech velmi dobrá, trenér i my jsme spokojení, jen se nám doposavad nedařilo prodat v důležitých chvílích to, na čem pracujeme. Dnes ano, se vším všudy. To nás těší nejvíc," doplnila její spoluhráčka.

Češky překonaly londýnské maximum

Vítězství nad Jihoameričankami znamenalo pro pětadvacetileté české hráčky poprvé v sezoně postup do čtvrtfinále, letos na turnajích Světového okruhu dosud sbíraly nejlépe devátá místa.

Páté už na seniorských akcích mezinárodní volejbalové federace FIVB skončily devětkrát včetně loňských olympijských her v Londýně, do semifinále ale poprvé prošly až v německé metropoli.

V neděli dopoledne si české beachvolejbalistky zahrají o postup do finále s druhým nasazeným brazilským párem Limaová, Talita.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Němky Holtwicková, Semmlerová a Američanky Fopmaová, Sweatová.

Výsledky:

Osmifinále:

Kolocová, Sluková (17) - Agatha, Antonelliová (6-Braz.) 2:0 (19, 26)

Čtvrtfinále:

Kolocová, Sluková - Ludwigová, Walkenhorstová (8-Něm.) 2:0 (18, 19).

reklama