reklama

Královna Špotáková: Dokonalý rok. Taky bych se zvolila

Prohlédněte si fotogalerii z vyhlášení ankety Sportovec roku 2012 Prohlédněte si fotogalerii z vyhlášení ankety Sportovec roku 2012 Foto: Eduard Erben
Oštěpařka Barbora Špotáková podruhé kralovala v anketě Sportovec roku.

Praha - "Mám odpracováno," řekla si s radostí Barbora Špotáková poté, co se stala Sportovcem roku 2012.

Skvělou sezonu, v níž obhájila olympijské zlato a opanovala Diamantovou ligu, završila 31letá oštěpařka druhým triumfem v této prestižní anketě a prodloužila v ní nadvládu ženského pohlaví na sedm let.

Dokonalý rok

"Byl to dokonalý rok," zářila jako obvykle Špotáková, která čeká narození prvního potomka.

I proto mohla sebevědomě přiznat, že své vítězství považuje za spravedlivé. "Je to těžké hodnotit, ale upřímně řeknu, že kdybych byla novinář, volila bych Špotákovou," řekla.

"Víc jsem v atletice udělat nemohla. Podařilo se mi všechno. Jedině, že bych vyhrála všechny závody, to ale zní šíleně," usmívala se dvojnásobná olympijská vítězka. Zároveň přiznala, že oproti prvnímu triumfu bylo pro ni letošní vítězství v této anketě těžší.

Uznání za dokonalou sezonu si Špotáková vysloužila mj. i od nejlepšího kolektivu - vítězů tenisového Davis Cupu. "Co udělat, abychom se stali Sportovci roku? Vyhrát olympiádu v hodu oštěpem. A to minimálně dvakrát za sebou," měl jasno žertující Radek Štěpánek.

Nervy přenechala tenistům

Zatímco další tři čeští zlatí medailisté z Londýna většinou o svých triumfech rozhodovali až v posledních chvílích, což si Špotáková také prožila před čtyřmi lety v Pekingu, letos průběh finále držela od počátku pevně v rukou.

"Takových dramat jsem už zažila... Tak jsem chtěla naopak klidný závod a to se povedlo. Někdy závod ten náboj má, někdy nemá, to se tak prostě sejde," řekla.

Nervy drásající bitvy ráda tentokrát přenechala tenistům v boji o ´salátovou mísu´. "Ti to za ten rok 2012 vybrali neskutečně."

reklama