reklama

Kvitová mění kouče. Kondici bude ladit s trenérem Štěpánka

Největší úspěch Petry Kvitové (uprostřed) je vítězství ve Wimbledonu v roce 2011, tehdy u toho byli kondiční trenér Jozef Ivanko (vlevo) a kouč David Kotyza (vpravo). Novým kondičním trenérem Kvitové už se brzy oficiálně stane Marek Všetíček. Největší úspěch Petry Kvitové (uprostřed) je vítězství ve Wimbledonu v roce 2011, tehdy u toho byli kondiční trenér Jozef Ivanko (vlevo) a kouč David Kotyza (vpravo). Novým kondičním trenérem Kvitové už se brzy oficiálně stane Marek Všetíček. autor: David Procházka
Petra Kvitová brzy oficiálně oznámí změnu kondičního trenéra. Nově ji vede Marek Všetíček, trenér jejího partnera Radka Štěpánka, který v minulosti stál za úspěchy Karla Nováčka či Petra Kordy.

Praha - Petra Kvitová, česká tenisová jednička a světová sedmička, provedla před americkým turné důležitou změnu ve svém podpůrném týmu. O její fyzickou přípravu se nově stará Marek Všetíček, zkušený kondiční trenér.

Ten v minulosti vedl například Karla Nováčka, Petra Kordu a v současnosti se stará o Radka Štěpánka, údajného nového přítele Kvitové. Právě nový partnerský svazek českých tenistů patrně stojí za tímto angažmá.

Všetíček i Kvitová spolupráci potvrdili

Petra Kvitová z Ameriky informaci potvrdila. "S radostí mohu oznámit, že novým mým novým trenérem se stává Marek Všetíček. Těším se na spolupráci, která začne po US Open," vzkázala prostřednictvím twitteru Petra Kvitová.

Samotný Marek Všetíček z USA vzkázal, že nechce novinku příliš komentovat. "Je to pravda, jsme domluveni, ale více příležitostí na hodnocení bude po dvou třech měsících spolupráce," upozornil Marek Všetíček.

Ten se stará společně s Petrem Kordou o kariéru Radka Štěpánka. Ve chvíli, kdy se Štěpánek dal dohromady s Petrou Kvitovou, je tento krok logický.

Ivanko, Bajza a teď Všetíček

Před dvěma roky Petra Kvitová vyhrála Wimbledon, poté i Turnaj mistryň a Fed Cup. Její kariéra byla na vzestupu a v lednu roku 2012 měla šanci stát se světovou jedničkou.

Jenže rok 2012 jí nevyšel a i když vyměnila úspěšného kondičního trenéra Jozefa Ivanka za dalšího Slováka Kristiána Bajzu, její zápasová pohoda šla spíše dolů.

„Chce to čas a trpělivost, změnili jsme silový trénink, procvičujeme jiné svalové partie a jinak, výsledek se dostaví,“ věřila Petra Kvitová.

Ale ani bývalý slovenský zápasník Kvitovou na výsluní nevrátil. Letos při Wimbledonu navíc musel z turnaje předčasně odcestovat. Dala se tedy na postu kondičního trenéra očekávat změna. A Marek Všetíček má být tím mužem, který spolu s koučem Davidem Kotyzou pomůže Kvitové vrátit se na vrchol.

Nováček si Všetíčka pochvaluje

Za Marečka hovoří jasně výsledky práce s bývalými svěřenci. Sedm let od roku 1988 například pracoval s Karlem Nováčkem a úspěchy se dostavily. Karel Nováček vyhrál 13 turnajů, na konci roku 1991 byl osmý na světě, v roce 1994 byl v semifinále US Open.

„Jako mladý jsem začínal s hokejem a měl spíš hokejovou postavu. S Markem jsme na kondici pracovali a jeho profesionální přístup mi hodně pomohl,“ vzpomíná prostějovský rodák Karel Nováček, jehož otec hrál hokej a později byl i hokejovým trenérem.

Marek Všetíček by podle Nováčka byl pro Kvitovou ideální volbou. „Je to nejen skvělý odborník, ale i lidsky a morálně je to skvělý člověk. Myslím, že partnerství s Markem by pro Petru mohlo znamenat impulz. I když každý si s někým může sedět jinak. Každopádně u Petry je v této oblasti hodně co zlepšovat,“ souhlasí Nováček.

reklama