reklama

Legendární Ali: Mayweather se musí utkat s Pacquaiem!

Sestřih galavečera v Las Vegas jehož vrcholem byl souboj Mayweather vs. Maidana
Ohlasy na sobotní šlágr Floyd Mayweather vs. Marcos Rene Maidana.

Praha/Las Vegas – Má za sebou jeden z nejtěžších zápasů své kariéry. Američan Floyd Mayweather uhájil také ve svém 46. profesionálním zápase svoji neporazitelnost. S Argentincem Marcosem Renem Maidanou (35-4) se ale nadřel více, než mnozí očekávali. Polovina boxerského světa chce vidět jejich odvetu. Ta druhá pak šlágr Mayweather vs. Pacquiao.

„Gratuluji Floydu Mayweatherovi. Je mi jasné, že si nyní bude muset odpočinout. Ale věřím, že až tak učiní, mohli bychom vidět souboj s Mannym Pacquaio,“ bliklo krátce po souboj věhlasného Američana s argentinskou mlátičkou na twitterovém účtu legendy z největších – Muhammada Aliho.

Aliho respektuje i egoista Mayweather

Zbožné přání? Nebo realita? Těžko říct. Sedmatřicetiletému rodákovi z Grand Rapids vždycky záleželo na názoru fanoušků. Nejen z respektu k nim, ale prostě proto, že pokud si něco přáli, pak mu to téměř jistě přinese velké zisky. Také proto mu může televize Showtime platit 32 milionů dolarů za zápas, které sám Mayweather díky televizním právům ještě zdvojnásobí.

A v neposlední řadě. Ačkoliv to nemusí být kvůli velkému egu Mayweathera tak úplné známá informace, stejně jako například Mike Tyson (ten zápas sledoval osobně v hale), tak i bijec přezdívaný „Money“ legendárního Aliho bere jako svůj velký vzor a chová k němu upřímný respekt.

Na druhou stranu jej ale přání „Toho Největšího“ dostalo do prekérní situace. Duel s Maidanou totiž v plné kráse ukázal, že pokud dokáže někdo vyvíjet na Mayweathera neustálý tlak a odmítne s ním „hrát v ringu šachovou partii“, pak mu může způsobit velké problémy. A při vší úctě ke třicetiletému Argentinci – rychlost, výbušnost a dynamika Pacquiaa jsou ještě o level výše.

Rozpory uvnitř stájí mluví ve prospěch šlágru

Právě proto velká část fanoušků na sociálních sítích začala o tomto šlágru století opět snít. Napomáhají tomu rozbroje uvnitř Golden Boy Promotions (GBP), která spolupracuje s Mayweatherem, stejně jako neklid v Top Ranku. Ten zastupuje Filipínce, kterému na konci roku ale končí smlouva.

A není tajemstvím, že GBP, potažmo sám „Velký Floyd“ se schovávají ohledně odmítavého stanoviska k megašlágru dvou nejlepších boxerů poslední dekády, právě za jméno šéfa Top Ranku Boba Aruma. Problém s dopingem, ze kterého Mayweather rivala několikrát (ne)přímo obvinil totiž zmizel v okamžiku, kdy Pacquiao přestal předloni spolupracovat s kontroverzním kondičním koučem Alexem Arizou.

Ve hře o Mayweathera jsou ale pro zářijový termín dle všeho jiní boxeři. „Floyd pronesl, že chce bojovat s neporaženým soupeřem. A že se na Showtime má vrátit André Ward,“ napsal na svůj twitter v neděli respektovaný novinář ESPN Michael Woods. Vedle Warda se v médiích přetřásají nejčastěji další pětice jmen – Shaw Porter, Mikey García, Danny García, Keith Thurman a … poslední přemožitel Lukáše Konečného Peter Quillin.

Posledně tři jmenovaní byli také osobně na sobotním galavečeru v Las Vegas. Stejně jako další celebrity, do nevadské pouště se vydal například i Brit David Haye. U televize pak nechyběl jeho krajan Lennox Lewis. Ten patřil mezi ty, kteří si mysleli, že Mayweatherova výhra byla minimálně sporná.

Do Mayweathera si rýpl také De la Hoya

„Maidana tlačil Floyda tak, jak jsem to ještě u něj nikdy neviděl. Ten kluk bojoval za celou svojí vlast a bojoval skvěle. Parádní práce,“ smekl před výkonem Argentince slavný „Lev“ a bývalý nezpochybnitelný král těžké váhy. A nebyl sám. Někteří zašli ve svých komentářích ještě dále.

„Sakra. Nechápu, jak mohli dát rozhodčí vítězství Mayweatherovi. Podle mne měl vyhrát Maidana,“ rozčiloval se známý a v Americe velmi populární bouřlivák lehké střední váhy Gabriel Rosado.

„Maidana mě překvapil, potrápil Floyda více, než jsem čekal. Jestli si řekl svým výkonem o odvetu? Podle mne rozhodně. Myslím, že za ni lidé velmi rádi zaplatí stejné, nebo dokonce větší peníze. Já budu mezi,“ přidal se Deontay Wilder, velká americká naděje těžké váhy.

„Floydův rekord není 46-0, ale 43-3. Porazil jsem ho já, porazil ho v prvním zápase José Luis Castillo a porazil ho také Marcos Maidana,“ rýpl si do Mayweathera Oscar de la Hoya, který se o uplynulém týdnu vrátil zpět do světa velkého boxu poté, co absolvoval další léčení kvůli závislosti na alkoholu a drogách.

Maidana chce odvetu, cítí se i nyní jako vítěz

„Floyda jsem porazil. Nebojuje čestně, jako chlap. A to jak v ringu, tak mimo něj. Kdybych měl k dispozici svoje rukavice, knockoutoval bych ho. Chci odvetu. Ostatně ta je také zakotvená ve smlouvě. Já se toho chlapa nebojím, nemám důvod,“ přidal se i sám argentinský bijec a připomněl kontroverzi, která mohla údajně zrušit celý zápas.

Po vážení totiž neschválil tým Mayweathera ani jedny ze tří párů rukavic svého soka. Důvod? „To byla jen kůže, žádná výplň. Víte box mě baví, živí, ale nebudu boxovat do konce života. Já i Maidana budeme žít i poté. Respektive já bych po kariéře boxera rád fungoval jako normální člověk. Jestli se boxuje v takových rukavicích, tak již chápu, proč umírá tolik bojovníků,“ vysvětlil svůj postoj bijec přezdívaný „Pretty Boy“.

Zda-li mluví pravdu, nebo se jen bál svého protivníka a chtěl nad ním získat zákulisní převahu, se již nyní nedozvíme. Jedno je ale jisté. Maidana mu nadělal velké problémy a další tři (poslední v kariéře?) zápasy Mayweathera budou jistě ostře sledované. Mnozí si totiž stále více myslí, že svůj tolik hýčkaný čistý rekord až do boxerského důchodu neudrží...

reklama