reklama

Los Davis Cupu 2013: Čeští tenisté jsou druzí nasazení

Čeští tenisté slaví postup do finále Davis Cupu 2012 po utkání Tomáše Berdycha s Atgentincem Carlosem Berlocqem. Čeští tenisté slaví postup do finále Davis Cupu 2012 po utkání Tomáše Berdycha s Atgentincem Carlosem Berlocqem. autor: Reuters
Česko může vyfasovat Švýcary s Federerem nebo nebezpečné Němce.

Praha - Čeští tenisté jsou na základě žebříčku mezinárodní federace ITF druhým nasazeným týmem pro středeční losování prvního kola Světové skupiny Davisova poháru v roce 2013. Los se uskuteční od 12:00 SELČ v Londýně a českému výběru přisoudí někoho z nenasazené osmičky Rakousko, Belgie, Brazílie, Kanada, Německo, Izrael, Itálie, Švýcarsko.

Jedničkami losu jsou obhájci titulu Španělé, které Češi vyzvou letos v listopadu doma ve finále.

Kapitán nechce letět do Brazílie a Švýcarska

Mezi možné nepříjemné zápasy v příštím ročníku soutěže by patřily cesty do Švýcarska s Rogerem Federerem, do Kanady s Milosem Raonicem, do Německa a i v Brazílii by svěřence Jaroslava Navrátila čekala těžká úloha. Venku budou Češi hrát 1. kolo také v Rakousku a v Itálii. Doma přivítají případně jen Izrael a Belgii.

"Určitě bych nechtěl letět do Brazílie, to by byl nejhorší los, a těžký los by byl určitě Švýcarsko venku. Naopak Izrael doma nebo Rakousko venku by byl přijatelný los," řekl Navrátil na letišti po dnešním příletu z Buenos Aires.

Světová skupina 2013:

Nasazené týmy: 1. Španělsko, 2. ČR, 3. Argentina, 4. Srbsko, 5. Francie, 6. USA, 7. Chorvatsko, 8. Kazachstán.

Nenasazené týmy: Rakousko, Belgie, Brazílie, Kanada, Německo, Izrael, Itálie, Švýcarsko.

reklama