reklama

Moderním pětibojařům se v kvalifikaci na SP v Římě dařilo z poloviny

Jan Kuf (1) se z kvalifikace probil do hlavního závodu. Jan Kuf (1) se z kvalifikace probil do hlavního závodu. autor: ČTK
Čeští moderní pětibojaři Jan Kuf s Ondřejem Polívkou uspěli v dnešní kvalifikaci na sobotní závod Světového poháru v Římě.

Řím - Moderní pětibojaři Jan Kuf a Ondřej Polívka postoupili do sobotního závodu Světového poháru v Římě. V dnešní kvalifikaci naopak neuspěli David Kindl a Jakub Hrudka.

Kuf obsadil druhé místo ve skupině C. Oproti předchozímu závodu v Riu de Janeiro se mu povedl šerm. "Takhle by na tom měl šermířsky být," ocenil dvacet výher svého svěřence reprezentační trenér Jakub Kučera. Do kombinované disciplíny už Kuf vyrazil na postupové pozici. "V běhu a střelbě má výkonnost takovou, aby kontroloval přímý postup. Rezerva byla velká. Tohle byl pohodový postup," doplnil kouč.

Polívka byl pátý ve skupině A, poté co zahájil soutěž aktivní bilancí v šermu. "Bylo jasné, že se standardními výkony v plavání a kombinované části bude bojovat o postup," řekl Kučera. Do kombinované disciplíny nicméně Polívka vybíhal až ve druhé desítce startovního pole. "Konečně letos poskládal kombinovanou disciplínu tak, jak jsme u něj zvyklí, byl v ní druhý. Neudělal v žádné disciplíně chybu. Může být spokojený," dodal Kučera.

Sobotnímu finále mužů bude v pátek předcházet závod žen, do kterého se kvalifikovala Barbora Kodedová. V neděli zakončí program v Římě smíšená štafeta se sourozenci Martinem Bilkem a Lenkou Bilkovou.

reklama