reklama

Na MS sahala po medaili, kvůli zranění ale Klučinová už letos možná závodit nebude

Eliška Klučinová Eliška Klučinová autor: Reuters
Českou sedmibojařku nadále trápí zánět v noze.

Praha - Česká rekordmanka v sedmiboji a pětiboji Eliška Klučinová bude možná muset vynechat celou sezonu kvůli zranění. Čtvrtou ženu z březnového halového mistrovství světa dlouhodobě trápí zánět v noze, který jí znemožňuje přípravu.

"Bohužel nemohu běhat ani skákat. Vzhledem k tomu, že se to stále nezlepšilo a tréninkové manko už je obrovské, je pro mě ohrožena celá letní sezona," oznámila Klučinová na facebooku. "Hlavu ale nevěším. Dělám, co se dá, abych se rychle uzdravila a udržela se v kondici," dodala.

Třicetiletou Klučinovou provázejí zdravotní problémy opakovaně, ty aktuální ji trápí od březnového přípravného kempu v Africe. Vrcholem sezony bude v srpnu mistrovství Evropy v Berlíně, limit pro účast na něm má hodnotu 5900 bodů. Na nedávném mítinku v Götzisu už ho s přehledem splnila Kateřina Cachová (6244).

Mám pro vás nemilou zprávu. Pozorní fanoušci už si asi všimli, že něco není v pořádku. A je to tak. Zase jsem zraněná. A věřte mi, že už mě to fááákt nebaví!!! Mám zánět v noze, se kterým bojuji už od soustředění v Africe. Bohužel nemohu běhat ani skákat. Vzhledem k tomu, že se to stále nezlepšilo a tréninkové manko už je obrovské, je pro mě ohrožena celá letní sezóna. Já ale hlavu nevěším. Dělám co se dá abych se rychle uzdravila a udržela se v kondici. Tak mi držte palce a zachovejte přízeň... Mějte se krásně vaše Elza

Zveřejnil(a) Eliška Klučinová - Official dne 31. May 2018
reklama