reklama

Joshua chtěl zmlátit Takama do bezvědomí, konec chápe: Sudí musí zajistit, aby boxer přežil

Anthony Joshua vs. Carlos Takam (2017) Anthony Joshua vs. Carlos Takam (2017) autor: Reuters
Titul profesionálního mistra světa těžké váhy organizace IBF zůstal podle předpokladů v rukou Anthonyho Joshuy. Britský boxer měl nad Kameruncem Carlosem Takamem navrch. Přesto duel vyvolal kontroverze, neboť rozhodčí ho ukončili předčasně.

Praha - Byť Takam v desátém kole krvácel kvůli roztrženým obočím, chtěl dál boxovat. Rozhodčí však nehodlali riskovat a oznámili konec zápasu.

"Proč jste to ukončili?" Joshua obhájil titul, duel s Takamem ale skončil kontroverzně "Proč jste to ukončili?" Joshua obhájil titul, duel s Takamem ale skončil kontroverzně Čtěte zde

Z arény v Cardiffu, kam dorazilo 78 tisíc lidí, zněl nespokojený pískot. Naštvaný byl rovněž 36letý Kamerunec, jenž marně rozhazoval rukama. "Nechápu, proč to rozhodčí zastavil," řekl muž, jehož jméno fanoušci skandovali. 

Zatímco Takam prohrál v profiringu počtvrté, Joshua zůstává neporažený. Kontroverzní závěr na rozdíl od protivníka moc neřešil.

"K.O. soupeři, dvanáct kol, nebo ukončení zápasu od rozhodčích, je mi to jedno," nechal se slyšet, načež doplnil: Jde o to, že lidé chtějí vidět mé soupeře pokaždé v bezvědomí."

O nekompromisní pokoření soka usiloval britský hromotluk i tentokrát. "Srazil jsem ho k zemi, zranil ho a roztrhl mu obočí, takže krvácel. Před zápasem jsem měl trenky a boty bílé a teď jsou růžové," řekl Joshua. K předčasnému konci dodal: "Lidé chtěli, aby byl (Takam) v bezvědomí. Snažil jsem se o to, ale sudí musí zajistit, aby boxer přežil."

Takam připomněl, že přípravu musel smrsknout do pouhých dvanácti dnů. Původně měl v sobotu nastoupit Bulhar Kubrat Pulev, ale zranil se. Na druhou stranu je třeba podotknout, že Kamerunec věděl, že k rošádě může dojít. Nyní hlásí: "Chtěl bych odvetu. Anthony je velký šampion, chci ho."

Joshua, který před časem ukončil vládu Vladimira Klička, má však poněkud jiné plány. Je držitelem tří mistrovských pásů (organizací IBF, WBA, IBO) a chce další dva (WBO, WBC). 

Aby byl skutečně jediným králem těžké váhy, musí porazit Josepha Parkera a Deontaye Wildera. 

"Do roku 2018 hledím s optimismem, protože se mi tam otevírají skvělé možnosti. Chci oba ty pásy, ať už bude první Wilder, nebo Parker," prohlásil 28letý Joshua.

Povzbuzení od Zlatana a Takam s potrhaným obočím. Tak Joshua udržel boxerský trůn Povzbuzení od Zlatana a Takam s potrhaným obočím. Tak Joshua udržel boxerský trůn Prohlédněte zde
reklama