21. 4. 2013 16:52
Novak Djokovič v Monte Carlu utnul sérii předchozího osminásobného šampiona Rafaela Nadala.
Novak Djokovič se raduje z triumfu v Monte Carlu
Novak Djokovič se raduje z triumfu v Monte Carlu | Foto: Reuters

Monte Carlo -První porážku od roku 2004 utrpěl na antukovém turnaji kategorie masters v Monte Carlu Španěl Rafael Nadal.

O ukončení série, během které Nadal získal osm titulů a vyhrál 46 zápasů v řadě, se postaral Novak Djokovič

Aktuální světová jednička porazila antukového krále za necelé dvě hodiny 6:2 a 7:6.

Nadal utekl kanárovi

Djokovič vstoupil do utkání jako velká voda. Za necelou půlhodinu sebral šampionovi dvakrát servis a za stavu 5:0 dokonce měl čtyři setboly. Pokud by je proměnil, byl by to první kanár ve 35 vzájemných duelech mezi oběma soupeři.

Nadal ale na poslední chvíli zabral, podání si udržel a ještě stihl vzít v další hře Djokovičovi podání. Při svém servisu ale následně povolil Srbovi znovu  tři brejkboly a ten desátý v tomto setu nakonec světová jednička proměnila.

Druhý set patřil šampionovi

K očekávanému průběhu se utkání vrátilo hned na začátku druhé sady. Nadal se totiž začal lépe bráni nyní již méně přesné hře soupeře a výsledkem bylo, že při servisu soupeře sahal po brejcích.

První z brejkbolů proměnil za stavu 2:2 a zdálo se, že má namířeno k zisku druhého setu. Jenže o tři hry později si brejk vzal Djokovič zpátky a rázem byl stav 4:4.

Ovšem Nadal i v této chvíli dokázal zabrat a opět sebrat soupeři podání. Djokovič ovšem těžkou chvíli ustál s bravurou - za stavu 5:6 odebral Nadalovi podání čistou hrou a šlo se do tiebreaku.

V něm pak srbská i světová jednička zcela dominovala; zkrácenou hru vyhrála 7:1 a celý zápas za 112 minut 6:2, 7:6.

Rafael Nadal si tak připsal svoji teprve druhou porážku v letošním roce a současně první prohru v Monte Carlu od roku 2004.