Nový klub Veselého zastavil sérii proher, vyhrál v Milwaukee

Aktualizováno 21. 2. 2014 8:30
Basketbalisté Denveru, kam byl ve čtvrtek vytrejdován jediný český zástupce v NBA Jan Veselý, zastavili sérii pěti porážek v řadě, když vyhráli 101:90 na palubovce Milwaukee.
Baketbalisté Nuggets vyhráli v Milwaukee po předchozích pěti prohrách v řadě.
Baketbalisté Nuggets vyhráli v Milwaukee po předchozích pěti prohrách v řadě. | Foto: Reuters

Milwaukee - Basketbalisté Denveru, kam byl vytrejdován jediný český zástupce v NBA Jan Veselý, zastavili sérii pěti porážek v řadě, když vyhráli 101:90 na palubovce nejslabšího týmu ročníku Milwaukee.

Denver ani jednou neprohrával, 26 body k vítězství přispěl Kenneth Faried. V našlapané Západní konferenci mu však patří stále jedenácté místo, na osmý Dallas ztrácí stále ještě sedm výher. Do konce základní části však chybí Nuggets odehrát ještě 29 zápasů.

Veselý, který byl vyměněn ve čtvrtek z Washingtonu, by si mohl odbýt premiéru v novém dresu dnes, kdy se Nuggets představí na palubovce Chicaga.

V odvetě loňského finále nestačili basketbalisté Oklahoma City na své palubovce na obhájce titulu z Miami, jemuž aktuální lídr soutěže podlehl jednoznačně 81:103.

Miami táhl k výhře hvězdný LeBron

Souboj největších hvězd NBA vyzněl pro LeBrona Jamese. Čtyřnásobný nejužitečnější hráč ligy nastřílel 33 bodů. Nejlepší střelec tohoto ročníku Kevin Durant v dresu poražených zaznamenal 28 bodů a osm doskoků.

James musel v poslední čtvrtině odstoupit kvůli zraněnému nosu po střetu se Sergem Ibakou. Lídr Miami přesto dokončil svoji smeč, ale poté zůstal ležet se zakrváceným nosem na zemi.

"Jsem jako všichni ostatní zvyklý vidět LeBrona jako Supermana, který se zvedne po každém tvrdém pádu a spěchá do obrany. A tak mi bylo hned jasné, že je zle," komentoval zranění své hvězdy trenér Miami Erik Spoelstra.

Miami oplatilo soupeři lednovou porážku z vlastní palubovky. James nastřílel v první čtvrtině 16 ze svých 33 bodů a hosté ovládli úvodní část jednoznačně 34:17. Domácí sice do poločasu snížili na sedm bodů, ale po změně stran si floridský celek své vedení pohlídal.

Do sestavy Oklahomy se po 27 zápasech vrátil Russell Westbrook, který k 16 bodům přidal jen dvě asistence. Utkání si však podmanila hvězdná trojice Miami. Dwyane Wade s Chrisem Boshem nastříleli shodně po 24 bodech.

Golden State udolalo v prodloužení Houston

Basketbalisté Golden State zdolali Houston 102:99 po prodloužení. Domácí Warriors vedl David Lee s 28 body a 14 doskoky.

Stephen Curry přidal 25 bodů a důležitá byla i obranná práce veterána Jermaina O'Neala, který si v poslední minutě připsal klíčový blok při nájezdu Chandlera Parsonse. Houstonu nestačilo 39 bodů Jamese Hardena, ani 21 doskoků Dwighta Howarda.

Golden State - Houston 102:99 po prodl., Milwaukee - Denver 90:101, Oklahoma City - Miami 81:103.

2. Portland 54 36 18 66,7
3. Minnesota 54 26 28 48,1