reklama

Novým lídrem Gira je po časovce Litevec Navardauskas

Ramunas Navardauskas vystřídal v čele Taylora Phinneyho (na obrázku) Ramunas Navardauskas vystřídal v čele Taylora Phinneyho (na obrázku) autor: Reuters
Časovku družstev vyhrál tým Garmin-Barracuda

Verona - Časovku družstev na 32 km, jež byla čtvrtou etapou Gira d'Italia, vyhrál ve Veroně tým Garmin-Barracuda.

Do růžového trikotu lídra se oblékl jeho člen Ramunas Navardauskas z Litvy, jenž po dánských etapách vystřídal v čele amerického cyklistu Taylora Phinneyho.

Americký tým Garmin po návratu pelotonu Gira do Itálie a dni volna potvrdil v časovce družstev roli jednoho z favoritů a o pět sekund porazil Kaťušu.

Na třetím místě s odstupem 22 sekund skončila Astana a její český kapitán Roman Kreuziger si polepšil na 26. místo. Na lídra ztrácí 40 sekund.

Čtěte také:
Třetí etapu Gira vyhrál Goss, přes pád vede Phinney

Na velké Tour debutující stáj NetApp s druhým českým zástupcem Janem Bártou obsadila 13. pozici se ztrátou 43 sekund.

Vicemistr republiky Bárta, jemuž právě triumf v týmové časovce pomohl v březnu k celkovému vítězství na závodě Mezinárodní týden Coppiho a Bartaliho, v průběžném klesl na 56. pozici s odstupem 59 sekund.

Phinney: Měl jsem špatný den, kluci museli čekat

Etapu viditelně protrpěl dosavadní držitel růžového trikotu Phinney, jenž se v pondělí v Horsens přimotal do hromadného pádu a poranil si kotník.

"Měl jsem špatný den. Musím poděkovat týmu, že na mě čekali. Dal jsem do toho všechno, ale vůbec jsem neměl sílu. Kluci mě tam klidně mohli nechat, ale zpomalili a počkali na mě," děkoval svým kolegům z týmu BMC Američan.

Po desátém místě v etapě klesl na pátou pozici.

Nejlepší jezdci Garminu se po vydařené časovce seřadili na prvních čtyřech místech. Navardauskas vede o 10 sekund před americkým spurtérem Tylerem Farrarem.

Z favoritů na celkové prvenství si v dnešní etapě nejvíc pomohl Španěl Joaguín Rodríguez z Kaťuše, jenž se posunul na desátou pozici s odstupem 30 sekund na lídra.

Výsledky:

1. Garmin-Barracuda 37:04, 2. Kaťuša -5, 3. Astana (Kreuziger), 4. Saxo Bank oba -22, 5. Omega Pharma-Quickstep -24, 6. Orica-GreenEdge -25, ...13. NetApp (Bárta) -43.

Průběžné pořadí: 1. Navardauskas (Lit.) 10:01:53, 2. Farrar (USA), 3. Hunter (JAR) oba -10, 4. Hesjedal (Kan.) -11, 5. Phinney (USA) -13, 6. Boaro (It.) -19, 7. Thomas (Brit.) -21, 8. Rosseler (Belg.) -25, 9. Vandevelde (USA) -26, 10. Rodríguez (Šp.) -30, ...26. Kreuziger -40, 56. Bárta -59.

reklama