reklama

O2 Sport den po ztrátě práv na Premier League našel tenisovou a extraligovou náhradu

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Televize O2 Sport den po oznámení, že přijde i Premier League, získala vysílací práva na 54 ženských tenisových turnajů kategorie WTA a také domácí extraligová utkání Sparty a Liberce.

Praha - V pondělí oznámila DigiTV, že od příští sezony nebude sdílet práva na Premier League s O2 Sport, o 24 hodin později přišel digitální poskytovatel televizního obsahu s tenisovou a hokejovou náhradou.

Na úterní tiskové konferenci oznámili zástupci O2, že na jejich kanálech budou diváci moci od 1. ledna příštího roku sledovat valnou většinu ženských tenisových turnajů.

Od sezony 2018-19 budou na O2 dalších pět let také domácí hokejové zápasy Sparty a Liberce, letošních finalistů extraligy.

Kromě grandslamů všechno

Co se týče ženských tenisových turnajů, měly by kanály O2 celkem zprostředkovat 54 turnajů, přes 2000 zápasů a více než tři tisícovky hodin přenosů, včetně Turnaje mistryň či Prague Open. Naopak grandslamové turnaje součástí tohoto balíčku nejsou.

"Plánujeme zprostředkovat maximální počet zápasů, kde naplno využijeme funkce multidimenze. Divák tedy bude moci sledovat souběžně i několik zápasů z různých turnajů," uvedl v tiskové zprávě Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 Sport.

K vysílání série WTA v O2 TV se vyjádřila také česká tenisová hvězda Petra Kvitová. "Je skvělé, že tenisoví fanoušci budou moci sledovat okruh WTA na O2 Sport. Od roku 2017 na ně čeká velká porce zápasů. Moc se těším, až vás všechny příští sezonu uvidím," vzkázala dvojnásobná wimbledonská vítězka a světová sedmička.

Elitní hokej opouští ČT

Extraligová práva, která se vztahují na televizní i internetové vysílání, získalo O2 na všech 26 domácích zápasů Sparty a Liberce -  a také na všechna případná domácí utkání play-off včetně možného finále.

Odchod Sparty a Bílých Tygrů z obrazovek České televize je podle vyjádření O2 prvním krokem k rozsáhlejší extraligové nabídce na kanálech placeného  poskytovatele. Ten nyní jedná i podobném exkluzivním kontraktu i s Oceláři Třinec.

"Našim divákům přineseme ještě silnější zážitek ze sledování hokeje. Kromě výběru z více kamer budeme schopni vysílat také souběžně hrané zápasy. Divák si tak vybere právě ten zápas, který ho zajímá," uvedl David Duroň, ředitel O2 TV.

Digitální televizi O2 TV využívá více než 200 tisíc českých domácností. V roce 2015 spustil operátor vlastní sportovní kanál O2 Sport.

reklama