reklama

Obr Valujev skončil s boxem. Míří do politiky

Valujev v souboji s Holyfieldem. Valujev v souboji s Holyfieldem. autor: Reuters
Bývalý mistr světa byl zvolen do Státní dumy

Moskva - Bývalý mistr světa v těžké váze Nikolaj Valujev definitivně ukončil boxerskou kariéru. Ruský obr má po 53 duelech v profiringu sportu dost a chce se věnovat politice. Loni v prosinci byl 213 cm vysoký boxer zvolen do Státní dumy, dolní komory ruského parlamentu.

Osmatřicetiletý Valujev sice oficiálně konec kariéry neoznámil, podle boxerské stáje promotéra Wilfrieda Sauerlanda, do níž patřil, je jeho loučení hotovou věcí.

"Řekl nám, že když jde do politiky, tak už nemůže být zároveň sportovcem," řekl agentuře SID mluvčí stáje Frank Bleydorn.

Čtěte také:

Ruský obr Valujev: Haye nemá proti Kličkům šanci

Valujev končí jako jeden ze statisticky nejúspěšnějších boxerů všech dob. V 53 duelech slavil 50 vítězství, z toho 34 k.o. Dvakrát mu patřil mistrovský pás organizace WBA - poprvé ho ztratil v roce 2007 po své premiérové porážce v profiringu s Uzbekem Ruslanem Čagajevem, a když ho rok nato získal znovu, připravil ho o něj Brit David Haye.

Právě tato porážka na body z listopadu roku 2009 byla posledním Valujevovým duelem. Loni se největší a se zhruba 150 kg nejtěžší profesionální boxer historie podrobil operaci ramene, a i když tvrdil, že to konec kariéry neznamená, do ringu se už nevrátil.

Valujev byl do parlamentu zvolen za vládní stranu Jednotné Rusko stejně jako například bývalá tenisová světová jednička Marat Safin nebo trojnásobný olympijský šampion v zápase Alexandr Karelin.

reklama