reklama
15:30 • Ženy - 7,5km • Sprint

Biatlon ŽIVĚ: Soukalové se sprint vůbec nepovedl

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z prvního závodu biatlonistek na olympijských hrách v Soči. Nejlepší ženy světa se utkají o cenné kovy ve sprintu na 7,5 kilometru. Závod začíná v 15:30.

První biatlonový závod dvaadvacáté zimní olympiády se odehrál včera a česká výprava zažila po sprintu mužů na 10 kilometrů první medailovou radost olympijských her. Bronz překvapivě získal po fantastickém výkonu Jaroslav Soukup, který nestačil jen na Nora Björndalena a Rakušana Landertingera (více čtěte ZDE).

Prohlédněte si bronzovou radost jednatřicetiletého českého závodníka v přiložené fotogalerii.

Jaroslav Soukup má za sebou nevšední příběh. O jeho strastiplné cestě za třetí medailí z velké akce si můžete přečíst ZDE.

Ale pojďme už k závodu žen, kde má Česká republika rovněž velmi žhavá želízka v ohni. Gabriela Soukalová vyrazí na trať se startovním číslem 16, Jitka Landová bude mít čtyřiadvacítku, Eva Puskarčíková vyjede jako sedmatřicátá a Veronika Vítková pětapadesátá.

SP biatlonu,. Hochfilzen, stíhačka Ž: Gabriela Soukalová SP biatlonu,. Hochfilzen, stíhačka Ž: Gabriela Soukalová | Foto: CPA Eduard Erben

Celkem vyrazí do dnešního sprintu čtyřiaosmdesát biatlonistek. Připomeňme, že na 7,5 kilometru dlouhé trati budou dvě střelecké zastávky. První v leže a druhá ve stoje.

Tady jsou startovní čísla největších favoritek sprintu: 19 - Tora Bergerová (Norsko), 22 - Darja Domračevová (Bělorusko), 43 - Valj Semerenková (Ukrajina), 51 - Kaisa Mäkäräinenová (Finsko), 58 - Selina Gasparinová (Švýcarsko). S číslem 33 pojede obhájkyně olympijského zlata z Vancouveru, Slovenka Anastasia Kuzminová.

Anastasia Kuzminová při sprintovém závodě v Hochfilzenu (2013) Anastasia Kuzminová při sprintovém závodě v Hochfilzenu (2013) | Foto: CPA Eduard Erben

Podívejme se, jak vypadá průběžné pořadí Světového poháru právě ve sprintu. Vede Finka Mäkäräinenová před Torou Bergerovou a Selinou Gasparinovou. Čtvrtá Irina Starychová na olympiádě není kvůli dopingu. Pátá je zatím Darja Domračevová a šestá Veronika Vítková! Gabriele Soukalové patří dvanácté místo.

SP biatlonu,. Hochfilzen, stíhačka Ž: Veronika Vítková SP biatlonu,. Hochfilzen, stíhačka Ž: Veronika Vítková | Foto: CPA Eduard Erben

Česká jednička Gabriela Soukalová přiznala, že si ve sprintu příliš nevěří. "Já jsem ráda, že je hned na začátku. Alespoň to budu mít za sebou. Uvidíme. Moc si od sprintu neslibuji," potvrdila. Více čtěte ZDE.

Startovní listinu dnešního běhu si můžete prohlédnout zde. Vyplývá z ní, že Gabriela Soukalová na trať vyběhne už sedm minut po startu závadu, tedy v 15:38.

V Laura aréně už je vše připraveno, závod začíná za pět minut.

Sprint žen právě začal! Na trať vyjela se startovním číslem 1 Slovenka Jana Gereková.

Se šestkou už jede Evi Sachenbacherová-Stehleová, která v minulosti absolvovala tři olympijské hry jako běžkyně na lyžích.

Ruska Šumilovová a Polka Palková už také ukrajují úvodní stovky metrů.

První mezičas: Sachenbacherová je jednu desetinu za Gerekovou, která od začátku jede velmi dobře.

Jana Gereková trefila první čtyři rány, ovšem pátou nikoli. Slovenka musí na trestné kolo, které měří 150 metrů.

Gabriela Soukalová vyráží na trať sprintu!

Tora Bergerová, jedna z největších favoritek, už také rozpohybovala své lyže.

Evi Sachenbacherová předvedla vynikající střeleckou položku a po první střelbě je zatím první.

Soukalová je na prvním mezičase první o čtyři vteřiny před Gerekovou!

Aleš Vávra
Aleš Vávra
9. 2. 2014
reklama