Ospalý a Vodičková vyhráli v Brně první pohárový triatlon

ČTK
20. 5. 2006 17:48
Bývalý mistr Evropy Filip Ospalý z Ekol týmu splnil roli favorita a vyhrál dnešní úvodní závod Českého poháru v triatlonu s názvem Superprestige na Brněnské přehradě. V cíli měl téměř tříminutový náskok před druhým Martinem Krňávkem.

V závodě žen zvítězila Radka Vodičková z Bižuterie Jablonec. Po plavecké části byli v čele Ospalý s Krňávkem. Rozhodnutí padlo v cyklistické části. Krňávkovi při občerstvování spadl bidon, vrátil se pro něj a ztrátu už nedohnal.

Ospalý získal dvouminutový náskok, který v běhu ještě o téměř další minutu zvýšil. "Při sólové jízdě na kole i v běhu jsem se už hlavně soustředil na udržení náskoku," uvedl po svém prvním letošním triatlonu Ospalý, který před týdnem obhájil domácí titul v duatlonu.

Výsledky: Muži: 1. Ospalý 1:54:04, 2. Krňávek (oba Ekol tým) -2:56, 3. Bureš (Tálín) -3:24, 4. Pejsar (EON tým) -3:56, 5. Švarc (Slavia Plzeň) -4:07, 6. Jurkovič (SR) -4:11.
Ženy: 1. Vodičková (Bižuterie Jablonec) 2:11:40, 2. Šupinová (TTC Praha) -2:47, 3. Nováková (Slavia Plzeň) -3:08.