reklama

Pála přijal další sázku. Když obhájí Fed Cup, obleče si šaty

Petr Pála s tenistkami moc neladil. Přijde za rok ve stejných šatech jako ony? Petr Pála s tenistkami moc neladil. Přijde za rok ve stejných šatech jako ony? autor: Eduard Erben
Petr Pála už s českými tenistkami dvakrát sázku prohrál, přesto se vsadil znovu. Když tenistky obhájí triumf ve Fed Cupu, přijde na příští vyhlášení Sportovce roku v ženských šatech.

Praha - Kapitán Petr Pála už dvakrát s tenistkami prohrál sázku a nevadilo by mu, kdyby se tak stalo i do třetice.

V tom případě by Petra Kvitová a spol. zkompletovaly příští rok fedcupový hattrick, což by pro Pálu znamenalo, že by případně musel přijít na vyhlášení ankety Sportovec roku v dámských šatech.

Sázku navrhla moderátorka středečního večera Lucie Výborná, protože Pála neladil s Lucií Hradeckou a Andreou Hlaváčkovou. Zatímco hráčky byly v černém, kapitán měl oblek došeda.

Pála: Jestli máme vyhrát potřetí, tak s radostí

"Když vyhrajete Fed Cup potřetí, přijdete za rok na vyhlášení oblečen jako hráčky," navrhla Výborná a Pála nezaváhal: "Tu sázku musím přijmout."

Na pódiu si kapitán tenistek prohlížel černé šaty stříbrné deblistky z olympiády v Londýně Hradecké.

"Nebyla to možná blbost?" ptal se nahlas. V zákulisí ale ujistil, že sázku opravdu přijal. "Dal jsem na to ruku, takže když na to dojde, tak to budu muset splnit. Ale jestli to máme vyhrát potřetí v řadě, tak s radostí," řekl ČTK.

Facebook si už založil

Pála s hráčkami prohrál sázku v minulosti už dvakrát. Po předloňské, vítězství v Brně nad Německem si museli s trenérem Petry Kvitové Davidem Kotyzou nalakovat nehty.

"Na červeno-modro," vzpomínal. Minulý rok se v semifinále v Belgii vsadil s Kvitovou, že pokud se Fed Cup vyhraje, založí si Facebook. "Už ho mám," potvrdil.

Sázky se svými svěřenkyněmi bere Pála s nadhledem. "Je potřeba udržet atmosféru, aby byly nějaké motivační prvky a aspoň se člověk zasměje," řekl.

Štěpánek s Berdychem chtěli ostříhat Navrátilovi "deku"

Jeho tým, který letos porazil ve finále Srbsko, začne cestu za třetím fedcupovým titulem v Ostravě zápasem s Austrálií, za kterou hraje devátá tenistka světového žebříčku Samantha Stosurová.

České tenistky obsadily v kategorii týmů v letošním ročníku Sportovce roku druhé místo. Předčili je pouze jejich kolegové, kteří po 32 letech ovládli Davisův pohár. Jejich kapitán Jaroslav Navrátil se ale sázky (zatím) v případě obhajoby bát nemusí.

"Chtěli jsme se vsadit při našem prvním postupu do finále Davis Cupu 2009, že kapitánovi v případě výhry ostříháme jeho deku, jak nazýváme jeho vlasy. Bránil se ale zuby nehty a letos jsme mu to odpustili," smál se Radek Štěpánek.

reklama