reklama

Plíšková se z prohry vybrečela. Na Bacsinszkou ji rozpumpoval Vaněk

Karolína Plíšková Karolína Plíšková autor: Česká sportovní / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)
V sobotu Plíšková často chybovala a nečekaně podlehla 129. hráčce světa Viktoriji Golubicové. Po utkání byla zklamanější než jindy. "Po zbytek dne, ale vybrečela jsem se ze všeho," řekla.

Lucern - Karolína Plíšková se vybrečela ze sobotní nečekané prohry a dnes už opět ve svém tradičním razantním stylu získala českým tenistkám důležitý druhý bod v semifinále Fed Cupu ve Švýcarsku. V duelu týmových jedniček zdolala v Lucernu Timeu Bacsinszkou 6:4 a 6:2.

"Zvládla jsem to proti papírově silnější soupeřce. Je to pro mě dobrá výhra, dobrý skalp a byl to i docela dobrý tenis," uvedla světová osmnáctka Plíšková po výhře nad soupeřkou, která je v pořadí WTA o místo výš. Byla na sebe i trošku pyšná, že se dokázala zvednout a zase hrát dobře. "Opravdu se mi ulevilo," prohlásila.

Ze všeho se vybrečela

V sobotu Plíšková často chybovala a nečekaně podlehla 129. hráčce světa Viktoriji Golubicové. Po utkání byla zklamanější než jindy. "Po zbytek dne, ale vybrečela jsem se ze všeho," řekla.

Dostat do pohody jí pomohl celý tým. "Po zápase byla dole, hodně jsme spolu mluvili. Měla lehký obavy, jak zápas proběhne, ale pumpoval jsem jí do hlavy, ať zůstane pozitivní, bere to jako při turnaji a soustředí se sama na sebe," uvedl trenér Plíškové Jiří Vaněk.

Ráno se hráčka vzbudila s lepším pocitem, ale stále s lehkou nervozitou, jak bude dnešní zápas vypadat. "Nevěděla jsem, s čím na ten kurt jít," řekla a úvod utkání podle toho vypadal. Tahala za kratší konec a odvracela brejkboly. "Jsem ráda, že jsem to ustála a hra pak byla lepší a odvážnější. Cítila jsem se líp fyzicky," řekla.

Před zápasem s Bacsinszkou si opakovala, že dokáže porazit kohokoli. "Zvlášť ji, která nemá moc zbraň, čím by mě porazila. Můžu se porazit jen sama, jako jsem se porazila v sobotu, kdy jsem dělala spoustu chyb," řekla Plíšková.

Vaněk tušil obrat

V utkání s Bacsinszkou se zvedla od stavu 3:4 v prvním setu. Po doběhnutém kraťasu předvídal Vaněk na lavičce obrat. "Řekl jsem klukům, že se to zlomilo. A za chvíli to bylo 6:4, 4:0. Povzbudila se a uvolnila, začala trošku víc chodit do úderů a hrát svoji hru. A najednou bylo vidět, že když dominuje, je o třídu lepší," řekl.

Plíšková se lépe pohybovala a dobře se k úderům stavěla. "Moje hra je o nohách. Smeč umím, stejně jako forhend a bekhend, takže když se k tomu postavím dobře a nebudu napnutá, jak neustále jsem, tak tam nic špatného není," řekla.

Pomohla jí přítomnost trenéra Vaňka i otce Radka. "Jsou to dva nejdůležitější chlapi v mém tenise. Táta i Jirka mě dokážou uklidnit i povzbudit. Stačí mi jeden, ale jsou tady oba, tak dobrý," usmála se Plíšková.

reklama