reklama

Povětkin nesmí kvůli dopingu nejméně rok boxovat a zaplatí pokutu

Alexandr Povětkin Alexandr Povětkin autor: www.boxen.com
Nejdříve za 12 měsíců může požádat Světovou boxerskou radu (WBC) o zrušení trestu, pokud do té doby budou všechny jeho dopingové zkoušky negativní.

Moskva - Ruský profesionální boxer Alexandr Povětkin má kvůli dvěma dopingovým nálezům v minulém roce zastavenou činnost nejméně na rok a dostal pokutu 250.000 dolarů (6,4 milionu korun). Nejdříve za 12 měsíců může požádat Světovou boxerskou radu (WBC) o zrušení trestu, pokud do té doby budou všechny jeho dopingové zkoušky negativní.

Ukrajinská pětibojařka Těreščuková přijde vinou dopingu o bronz z olympiády v Pekingu Ukrajinská pětibojařka Těreščuková přijde vinou dopingu o bronz z olympiády v Pekingu Čtěte zde

Sedmatřicetiletému Povětkinovi, boxerovi těžké váhy, se suspendace vztahuje pouze pro zápasy organizované WBC. Loni měl nejprve v těle meldonium, které bylo od ledna nově zařazeno na seznam zakázaných látek. Potrestán nejprve nebyl, pouze sešlo z jeho souboje v Moskvě s americkým obhájcem titulu Deontayem Wilderem.

V prosinci však opět neprošel dopingovou kontrolou těsně před dalším titulovým soubojem s Kanaďanem Bermanem Stivernem v Jekatěrinburgu. V organismu měl stopy zakázaného ostarinu, který má podobné účinky jako anabolické steroidy a napomáhá růstu svalů.

"Činnost má zastavenou na neurčito. Pokud absolvuje dopingové testy a všechny budou negativní, po roce můžeme jeho suspendaci zvážit," uvedla dnes organizace WBC.

reklama