reklama

Předseda brazilského olympijského výboru kupčil s hlasy pro olympiádu, vyšetřovat ho budou i Švýcaři

Carlos Nuzman (třetí zleva). Carlos Nuzman (třetí zleva). autor: Reuters
Předseda brazilského olympijského výboru Carlos Nuzman byl zatčen minulý týden. Měl rozdělovat úplatky za hlasy pro olympiádu v Rio de Janeiru.

Bern - Švýcarské státní zastupitelství pomůže brazilským úřadům s vyšetřováním předsedy tamního olympijského výboru Carlose Nuzmana, který je obviněn z korupce při volbách pořadatele loňských olympijských her v Riu de Janeiro.

Přesné podmínky výpomoci úřad generálního prokurátora nezveřejnil, může se ale jednat mimo jiné o sdílení informací o bankovních kontech a finančních převodech.

Nuzman byl zatčen minulý týden kvůli podezření, že pomáhal rozdělit úplatky za hlasy pro Rio ve výši dvou milionů dolarů (asi 44 milionů korun). Obviněn byl mimo jiné z praní špinavých peněz a spolčení ve zločinecké organizaci. Podle vyšetřovatelů funkcionář v Ženevě uložil 16 zlatých cihel.

Mezinárodní olympijský výbor Nuzmana po vznesení obvinění na doporučení etické komise suspendoval. Až do vyřešení kauzy mu pozastavil čestné členství a zbavil ho i funkce v koordinační komisi pro olympijské hry 2020 v Tokiu.

reklama