reklama

Putin mu slíbil veškerou pomoc. Všechno je v rukou Alláha, reagoval slavný bojovník

Vladimir Putin v debatě s Chabíbem Nurmagomedovem a jeho otcem Vladimir Putin v debatě s Chabíbem Nurmagomedovem a jeho otcem autor: Reuters
Ruský prezident Vladimir Putin se spojil s Chabíbem Nurmagomedovem a slavného zápasníka UFC ujistil, že jeho otec dostane nejlepší možnou péči.

Abdulmanap Nurmagomedov bojuje v kritickém stavu o život v moskevské vojenské nemocnici. Sedmapadesátiletý otec šampiona UFC byl nejprve hospitalizován se zápalem plic, vzápětí byl pozitivně testován na koronavirus, který mu napadl srdce, s nímž měl dlouhodobé potíže.

"Na internetu se toho o mém otci napsalo spoustu. Je teď v nemocnici ve velmi vážném stavu. Měl srdeční komplikace způsobené virem, který jeho srdce velmi vážně napadl," uvedl Chabíb Nurmagomedov ve vystoupení na Instagramu.

"Před rokem prodělal operaci srdce a teď musel podstoupit další zákrok. Je v obtížné situaci, ve velmi obtížné situaci," doplnil slavný bojovník.

Promluva Chabíba Nurmagomedova na Instagramu:

View this post on Instagram

🤲

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

Potěšit ho může alespoň to, že sám ruský prezident Vladimir Putin ujistil, že se osobně zasadí o to, aby se Abdulmanapovi dostalo patřičné pozornosti. "Slíbil, že Chabíbův otec dostane nejlepší možnou péči a léčbu," prozradil bojovníkův manažer Ali Abdelazíz v rozhovoru pro stanici ESPN.

Nurmagomedov je Putinovým přítelem, hlava Ruska se s ním i jeho otcem setkala třeba po nejslavnějším Chabíbově vítězství nad ikonou UFC Conorem McGregorem.

"Prezident se s Chabíbem i teď několikrát spojil a přál mu, aby se jeho otec brzy uzdravil. To nás trochu uklidňuje," citoval Abdelazíze i portál MMA Fighting.

Putin se přimluví za Nurmagomedova. Ten ale po skandálu hrozí odchodem z UFC Putin se přimluví za Nurmagomedova. Ten ale po skandálu hrozí odchodem z UFC Čtěte zde

Manažer i jeho nejslavnější klient však dobře vědí, že ani nejmocnější muž Ruska nezmůže všechno."Prosíme Alláha, aby nám otce vrátil. Snad nám Alláh pomůže, všechno je v jeho rukách," prohlásil vyznavač islámu Nurmagomedov, jenž žije v Dagestánu.

Právě Dagestán je jedním z regionů, který pandemie koronaviru zasáhla nejvíce. Odborníci navíc podle britského listu Telegraph označili za "katastrofu" způsob, jakým se tamní úřady s nákazou vypořádávají, a považují nejjižnější republiku Ruské federace za "perfektní živnou půdu" pro její další šíření.

Ke zlepšení boje proti koronaviru proto vyzval i Nurmagomedov. "Já osobně mám více než dvacet příbuzných - a nemyslím tím lidi, které znám, ale opravdu blízké příbuzné - kteří museli na jednotku intenzivní péče… Spousta lidí, které znám, zemřela. Rodiče přátel, kteří jsou mi velmi blízcí," svěřil se fighter.

"Virus zasáhl každého. Neptá se na vaše jméno nebo příjmení, neptá se, kde pracujete, jestli jste chudí, nebo bohatí. Každý může být nemocný. Můžeme to překonat jen společně," prohlásil Nurmagomedov a vyzval Dagestánce, aby zůstávali pokud možno doma a dodržovali nařízení zdravotníků.

Prezident Putin na začátku týdne uvedl, že situace s pandemií v Dagestánu vyžaduje operativní zásah zvenčí. V autonomní republice s asi třemi miliony obyvatel, ležící na severním Kavkaze, v tu dobu registrovaly úřady 3460 potvrzených případů a 29 úmrtí.

Tamní ministryně zdravotnictví Džamaludina Gadžiibragimovová však připustila, že "se započtením nemocných na zápal plic" jde o více než 13.000 pacientů, z nichž více než 600 zemřelo. Podle Putina se ukázalo, že hlavní problém představuje pozdní vyhledání lékařské pomoci, protože nakažení se raději léčí sami doma.

Prezident nařídil federálnímu ministerstvu zdravotnictví a dalším úřadům podniknout kroky ke zlepšení situace, včetně postavení polní nemocnice s nejméně 200 lůžky.

"Tvoje žena je ručník, kámo." McGregor si nedá pokoj, urážel víru svého arcirivala "Tvoje žena je ručník, kámo." McGregor si nedá pokoj, urážel víru svého arcirivala Čtěte zde
reklama