Sáblíková a Szymanski vyhráli první závod ČP v inline bruslení

ČTK
8. 5. 2006 10:53
Úvodní závod devítidílného Českého poháru v inline bruslení vyhráli v neděli v Hradci Králové úspěšná rychlobruslařka Martina Sáblíková a Polák Jan Szymanski.

Na trať půlmaratonu se vydalo 530 bruslařů. V čele závodu se brzy vytvořila silná skupina, v níž nechyběly ani obě české olympioničky Sáblíková a Kateřina Novotná.

Pro tu byl však přechod z krátkých tratí na půlmaraton hodně náročný. "Bylo to na mě dlouhé, po polovině závodu už jsem neměla vůli udržet se v první skupině. Byl to těžký, ale pěkný závod, hodně sil ubíral silný protivítr," řekla novinářům Novotná. Ve vedoucí skupině pak zůstala jediná žena Sáblíková, která nakonec dojela do cíle na desátém místě.

"Snažila jsem se opět nastoupit, ale nevydržela, chlapi mají přece jen větší sílu. Závod jsem si vychutnala, často se nastupovalo, chvílemi taktizovalo," řekla Sáblíková.

V dramatickém spurtu triumfovali Poláci Szymanski a Mazur, kteří se v průběhu závodu takticky šetřili v závětří. Další závod Českého poháru se pojede 21. května v Praze.

Výsledky - 21 km: Muži: 1. Szymanski 38:38, 2. Mazur (oba Pol.) -0,1, 3. Hargaš (KSB Benátky) -0,3.
Ženy: 1. Sáblíková (KRS Svratka) 38:48, 2. Novotná (KSB Benátky) -1:05, 3. Jirků (KRS Svratka) -1:34