Sáblíková vybojovala i druhý český cyklistický titul

27. 6. 2015 12:51
Martina Sáblíková potvrdila roli favoritky a na společném mistrovství Česka a Slovenska v silniční cyklistice v Žilině vyhrála po časovce i závod s hromadným startem.
Martina Sáblíková.
Martina Sáblíková. | Foto: CPA - Eduard Erben

Žilina - Martina Sáblíková potvrdila roli favoritky a na společném mistrovství Česka a Slovenska v silniční cyklistice v Žilině vyhrála po časovce i závod s hromadným startem. Domácí double se trojnásobné olympijské vítězce v rychlobruslení podařilo dovršit třetím rokem za sebou.

Na 19,9 kilometru dlouhém okruhu, který ženy absolvovaly pětkrát, nenechala Sáblíková nikoho na pochybách, kdo české cyklistice v posledních letech dominuje. Pro dvanáctý triumf na kole si dojela s obrovským náskokem více než šesti a půl minuty, bezmála 100 kilometrů zvládla v čase 2:36:31.

Druhou příčku vybojovala přes nedávnou zlomeninu klíční kosti na Evropských hrách v Baku Zuzana Neckářová, která ve spurtu těsně předčila Barboru Průdkovou.

Ve 13:30 vyjedou na trať k silničnímu závodu junioři, před nimiž bude o okruh více a pojedou celkem 119,4 km.