reklama

Šarapovová přijede na finále Fed Cupu. Rusky vypadají silně

Maria Šarapovová. Maria Šarapovová. autor: twitter.com
Rusky nominovaly na finále Fed Cupu proti České republice. V silném týmu je kromě hvězdné Šarapovové také Makarovová, Pavljučenkovová a Vesninová.

Moskva - V nejsilnější sestavě včetně Marie Šarapovové přicestují v listopadu ruské tenistky do Prahy k finále Fed Cupu proti Češkám. Třetí hráčka světového žebříčku svou účast potvrdila domácímu svazu a kapitánka Anastasia Myskinová dnes zveřejnila nominaci. V týmu Šarapovovou doplní Jekatěrina Makarovová, Anastasia Pavljučenkovová a Jelena Vesninová.

"Je skvělé, že všechna děvčata bez váhání souhlasila, že budou reprezentovat," uvedla Myskinová, jež v roce 2004 vyhrála French Open a stala se první Ruskou v historii, která získala grandslamový titul.

Šarapovová potřebuje Fed Cup hrát, aby měla šanci dostat se na olympijské hry v Riu de Janeiru. Letos nastoupila v 1. kole proti Polsku, dubnové semifinále s Německem už ale kvůli zranění vynechala. Nyní je po další zdravotní pauze, od Wimbledonu nehrála kvůli zranění pravé nohy. Na kurty se chce vrátit příští týden v čínském Wu-chanu.

"Pro diváky je to skvělá zpráva. Bude to super finále," řekl ČTK český kapitán Petr Pála. "My chceme vyhrát, a když, tak proti soupeřkám v nejsilnější sestavě. Klíčové bude, aby byly v pořádku všechny naše hráčky, a pak uvidíme, v jaké sestavě Rusky skutečně přijedou. Do zápasu zbývají ještě skoro dva měsíce," dodal.

V české sestavě by se nejspíše měly objevit současná světová čtyřka Petra Kvitová, pětka Lucie Šafářová, která by měla být po bakteriální infekci už brzy zpět ve hře, jedenáctka Karolína Plíšková a čtyřicítka Barbora Strýcová. Pála nominaci oznámí podle zvyku deset dnů před losem finále.

Ruské tenistky budou chtít ve finále, které je na programu v O2 Areně 14. a 15. listopadu, vrátit českým obhájkyním titulu porážku z posledního vzájemného duelu. Ve finále v roce 2011 Češky v Moskvě zvítězily 3:2.

reklama