reklama

Hrozivý pád má své následky. Soupeřka Ledecké si zcela zpřetrhala vazy

Nicole Schmidhoferová skončila po sjezdu ve Val d'Isere a pádu do sítí v péči lékařů. Associated Press |  01:05
Zranění kolena rakouské lyžařky Nicole Schmidhoferové z pátečního sjezdu Světového poháru ve Val d'Isere je vážnější, než se původně zdálo. Podle ošetřujícího lékaře nastalo úplné vykloubení s frakturou levého kolena, což mělo za následek zpřetrhání všech vazů. Zatím není jasné, zda se bude Schmidhoferová schopná vrátit k profesionálnímu sportu.

Sjezdařku nyní čeká série operací. "Nejprve se pokusíme vrátit kosti do optimální formy, stabilizovat kloub a postarat se o první část vazů," řekl šéflékař úrazové kliniky ve Štýrském Hradci.

Teprve po částečné regeneraci bude následovat rekonstrukce zbývajících vazivových struktur a po pěti až deseti týdnech přijde artroskopická operace předního a zadního zkříženého vazu.

Schmidhoferová se nevzdává naděje, že se na sjezdovky ještě vrátí. "Za osm, možná za deset měsíců bych chtěla zase lyžovat," řekla při videokonferenci z nemocniční postele.

Video: Ledecká v prvním sjezdu sezony dojela šestá. Soupeřky kosila osudná pasáž Video: Ledecká v prvním sjezdu sezony dojela šestá. Soupeřky kosila osudná pasáž Čtěte zde
reklama