reklama

Slováci se čertí, zase si je spletli. Z fotbalistů udělali na šampionátu Srby

Sestava slovenských reprezentantů v malém fotbale pod srbskou vlajkou Sestava slovenských reprezentantů v malém fotbale pod srbskou vlajkou autor: Facebook
Trable slovenských sportovců se záměnami příslušnosti nekončí. Čerstvě se o tom přesvědčili reprezentanti v malém fotbale.

Na začátku roku označil slovenskou lyžařskou superhvězdu Petru Vlhovou za reprezentantku Slovinska dokonce i olympijský instagramový účet Olympic Channel. "Tohle snad není možné," zlobila se slalomářská mistryně světa.

V tomto týdnu pro změnu udělali z národního týmu v malém fotbale na mistrovství světa v australském Perthu Srby, když k představování sestavy Slováků přiřadili právě srbskou vlajku.

Není to poprvé, co se něco podobného Slovákům přihodilo na vrcholné akci. V roce 2017 jim na světovém šampionátu hokejistů pustili hymnu Slovinska, což hráči i fanoušci nesli velmi nelibě.

Neustálé pletení se Slovinskem vedlo dokonce slovenské vodní slalomáře k tomu, že natočili vtipné video, kde rozdíl mezi oběma zeměmi vysvětlovali.

Zjevně to moc nezabralo, nebo ho pořadatelé šampionátu v malém fotbale neviděli.

reklama