Soukalová skončila v Anterselvě desátá

17. 1. 2013 16:07
Česká biatlonová hvězda Gabriela Soukalová ani tentokrát nedosáhla na stupně vítězů
Gabriela Soukalová.
Gabriela Soukalová. | Foto: Vojtěch Marek

Anterselva - Biatlonistka Gabriela Soukalová obdsadila v dnešním sprintu Světového poháru v italské Anterselvě desáté místo. Poprvé v sezoně vyhrála Slovenka Anastasia Kuzminová. Žádná další česká závodnice nebodovala.

Soukalová, které nevyšel střelecky nedělní závod s hromadným startem v Ruhpoldingu, ukázala v Anterselvě znovu přesnou mušku. Střílela tradičně pomaleji, ale čistě a díky dvanáctému běžeckému času se popáté v sezoně prosadila do elitní desítky.

Nedařilo se naopak Veronice Vítkové, která musela dvakrát na trestné kolo a se ztrátou přes dvě minuty se do bodované čtyřicítky o sedm míst nevešla. Jitka Landová skončila až na 82. místě a hned za ní byla v pořadí Veronika Zvařičová.

Kuzminová střílela čistě stejně jako Soukalová, ale běžela o tři čtvrtě minuty rychleji. Druhá skončila Finka Kaisa Mäkäräinnová a třetí Darja Domračevová z Běloruska.

Hodnocení Světového poháru vede dnes čtrnáctá Norka Tora Bergerová. Soukalová je ziskem 377 bodů stále na na osmém místě.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Ženy - sprint 7,5 km:

1. Kuzminová (SR) 20:28,6 (0 tr. okruhů), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -16,7 (1), 3. Domračevová (Běl.) -21,9 (1), 4. Pidhrušná (Ukr.) -26,1 (0), 5. Horchlerová (Něm.) -36,1 (0), 6. Viluchinová (Rus.) -37,1 (0), 7. Dorinová-Habertová (Fr.) -37,6 (1), 8. Oberhoferová (It.) -41,2 (0), 9. Zajcevová (Rus.) -44,3 (0), 10. Soukalová -46,0 (0), ...47. Vítková -2:05,4 (2), 82. Landová -3:14,5 (2), 83. Zvařičová (všechny ČR) -3:15,3 (2).

Průběžné pořadí SP (po 13 z 26 závodů): 1. Bergerová (Nor.) 601, 2. Domračevová 491, 3. Gössnerová 471, 4. Henkelová (obě Něm.) 443, 5. Mäkäräinenová 417, 6. Dorinová-Habertová 416, ...8. Soukalová 377, 15. Vítková 301, 77. Zvařičová 7.