reklama

Štěpánek: Před českým publikem "salátovou mísu" získáme

Tomáš Berdych a Radek Štěpánek. Tomáš Berdych a Radek Štěpánek. autor: Reuters
Radek Štěpánek věří, že v listopadu zažije nejlepší okamžiky své bohaté kariéry.

Buenoa Aires - Tenista Radek Štěpánek vzhlíží s nadějemi k listopadovému finále Davisova poháru. Češi vyzvou v boji o "salátovou mísu" silné Španěly, ale hrát budou v domácím prostředí a česká dvojka věří v úspěch.

"Není nic krásnějšího než odjíždět s pocitem, že se se všemi fanoušky uvidíme v listopadu, doufejme že v Praze, kde budeme bojovat znovu o salátovou mísu. A věříme, že se nám to před vámi, naším českým publikem, podaří," řekl Štěpánek na facebooku českého daviscupového týmu den po výhře v semifinále nad Argentinou.

Porazit Argentinu na její půdě? Neuvěřitelné

Tenisté především díky Tomáši Berdychovi vyhráli v Buenos Aires 3:2 na zápasy. Česká jednička vyhrála obě dvouhry a společně se Štěpánkem i čtyřhru.

Zápas se hrál v bouřlivé atmosféře před 13 tisíci fanoušků na stadionu Parque Roca, kde v hledišti nechyběl emotivně fandící slavný fotbalista Diego Maradona. "Máme za sebou něco neuvěřitelného. Porazit Argentinu v takové atmosféře je těžko popsatelné slovně. Co se tady podařilo, je skvělé, ale my chceme ještě víc," řekl Štěpánek.

Třiatřicetiletý Štěpánek odjel z Argentiny na Floridu trénovat pod dohledem Petra Kordy na náročný závěr roku, v kterém ho čeká mimo jiné čtyřhra na Turnaji mistrů s Indem Leanderem Paesem a především 16. až 18. listopadu finále DC.

Štěpánek: Finále nebude můj konec

"Budu muset někde ubrat, aby zůstaly síly na ty dva vrcholy. Jsou to strašně příjemné starosti a já věřím, že uděláme správná rozhodnutí pro to, abychom měli co nejvíc energie na daviscupové finále," řekl Štěpánek Radiožurnálu.

Čtyřicátý hráč světa Štěpánek pro rozhlas uvedl, že finále Davisova poháru by nemělo znamenat konec jeho reprezentační kariéry. "Takhle vůbec nepřemýšlím. Věřím, že v sobě mám nějaké ty roky výborného tenisu," řekl Štěpánek.

reklama