reklama

Štěpánek se po deseti letech rozešel s trenérem Kordou

Korda se věnuje rozvoji golfového talentu své dcery

Montreal - Po deseti letech se tenista Radek Štěpánek rozešel s trenérem Petrem Kordou, jenž už nemá na dvaatřicetiletého svěřence čas.

Čerstvý vítěz turnaje ve Washingtonu si našel náhradu v českém rodákovi s německým pasem Ivu Wernerovi. Informoval o tom dnešní deník Sport.

Štěpánek se s Kordovou pomocí dostal mezi nejlepší tenisty na okruhu ATP a ve světovém žebříčku byl nejvýše v červenci 2006 na osmém místě. Bývalého kouče měl za výborného metodika, psychologa i kamaráda. Korda se však v posledních letech zároveň intenzivně staral o rozvoj golfového talentu své osmnáctileté dcery Jessiky a obojí už skloubit nedokázal.

Čtěte také:

Benešové v Torontu vzdala Cibulková, Hradecká vypadla
Štěpánek se posunul v tenisovém žebříčku na 27. místo

"Před několika týdny mi Petr oznámil, že se vzhledem k náročnému programu Jessiky musel rozhodnout mezi mnou a rodinou a že jeho volbou je Jessica," řekl Sportu Štěpánek, aktuálně 27. hráč světa.

Náhradu za vítěze Australian Open z roku 1998 si však našel rychle. Od srpna spolupracuje s Wernerem, jenž v minulosti pracoval právě s Kordou, byl v Přerově, pražském klubu ČLTK a v roce 1982 emigroval.

Štěpánek tak za poslední měsíce zcela překopal svůj podpůrný tým. Místo Petra Pály, jenž ho doprovázel po turnajích, už na jaře najal českého tenistu Theodora Devotyho.

reklama