Stupně vítězů těsně unikly, Soukalovou opět zařízla poslední rána

Gabriela Soukalová skončila v závodě na 15 km pátá.
Soukalová trefila všech devatenáct terčů...
... a až do poslední střely měla možnost zopakovat dva roky starý výsledek z Östersundu, kdy do SP vstoupila právě vítězstvím v "individuálu".
Šestadvacetiletá česká biatlonistka však dvacátou ranou poprvé v závodě chybovala,...
... a i když s číslem pět byla po projetí cílem jasně první,...
3. 12. 2015 18:40
Blízko blizoučko byly české biatlonistky medaili na Světovém poháru ve švédském Östersundu. Gabriela Soukalová prohrála souboj o třetí místo s Norkou Tiril Eckhoffová o pět vteřin a ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů skončila nakonec pátá. V samém závěru se totiž překvapivě dostala na bednu Ukrajinka Olena Pidhrušná, která se ve 20 ranách ani jednou nemýlila.

Östersund (Švédsko) – Blízko blizoučko byly české biatlonistky medaili na Světovém poháru ve švédském Östersundu. Gabriela Soukalová prohrála souboj o třetí místo s Ukrajinkou Olenou Pidhrušnou, která se ve 20 ranách ani jednou nemýlila, jen o devět vteřin. Češka nakonec brala páté místo.

Celý závod jste mohli sledovat v naší online reportáži.

Další česká závodnice Veronika Vítková obsadila 6. místo. Běžecky se jí vedlo výborně, na střelnici se však dvakrát mýlila, což bylo v příhodných podmínkách příliš.

Soukalová vyrazila do závodu ze všech českých biatlonistek jako první a dlouho vévodila také celkovému pořadí. První tři položky totiž zvládla čistě, navíc i dobře běžela. Selhala ale v poslední stojce, závěrečná rána mířila mimo a to znamenalo trestnou minutu.

I tak panuje spokojenost

Místo zklamání převažovala v Soukalové spokojenost. "Je to ještě lepší začátek, než jsem si mohla představovat," zhodnotila. "Jelo se mi dobře. Bála jsem se, abych to nepřepálila a pak mi nedošlo, což se vlastně stalo. Ale střelba mě podržela, po nule se jede o kus líp a člověk má v sobě naději, že to bude fajn výsledek," dodala.

V cíli sice dlouho figurovala na prvním místě, ale brzy ji přeskočila Francouzka Dorinová-Habertová, která vynesl vysoko skvělý běžecký čas, protože na střelnic dvakrát netrefila.

Po ní šla před českou závodnici bezchybná Italka Wiererová. Navzdory vysokému startovnímu číslu se v dobrém světle ukázaly i Eckhoffová a také střelecky čistá Ukrajinka Pidhrušná.

Ta v závěru odsunula na konečné sedmé místo také Vítkovou, která chybovala celkem dvakrát. Poslední položka bude podobně jako Soukalovou mrzet také Puskarčíkovou, která až do závěrečné stojky držela jen jednu chybu a útočila na první desítku. Pak ale minula tři terče a spadla až na 46. pozici. Na body ale dosáhla ještě 32. Jitka Landová.

SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):

Ženy - vytrvalostní závod na 15 km:

1. Wiererová (It.) 42:17,0 (0 tr. minut), 2. Dorinová Habertová (Fr.) -14,1 (2), 3. Pidhrušná (Ukr.) -37,8 (0), 4. Eckhoffová (Nor.) -43,3 (2), 5. Soukalová (ČR) -48,7 (1), 6. Skardinová (Běl.) -1:04,4 (0), 7. Vítková (ČR) -1:24,2 (2), 8. Hauserová (Rak.) -1:42,6 (1), 9. Bescondová (Fr.) -2:15,6 (2), 10. Hildebrandová (Něm.) -2:19,8 (2), ...32. Landová -4:08,1 (3), 46. Puskarčíková -5:03,1 (4), 57. Charvátová (všechny ČR) -5:59,5 (6).