reklama

Štybar začal Tirreno druhým místem v časovce družstev, Kreuzigerovi se nedařilo

Zdeněk Štybar Zdeněk Štybar autor: © Etixx - Quick-Step / Tim de Waele
Zdeněk Štybar zahájil etapový závod Tirreno-Adriatico s týmem Quick-Step druhým místem v časovce družstev. Rychlejší byla pouze stáj BMC.

Lido di Camaiore (Itálie) - Český cyklista Zdeněk Štybar zahájil etapový závod Tirreno-Adriatico s týmem Quick-Step druhým místem v časovce družstev. Za nejrychlejší stájí BMC zaostali o 16 sekund a Štybarovi patří v průběžném pořadí jedenácté místo. Závod seriálu WorldTour vede Ital Damiano Caruso.

Kreuziger se po pádu cítí líp a na Tirrenu chce být v desítce Kreuziger se po pádu cítí líp a na Tirrenu chce být v desítce Čtěte zde

Druhému českému zástupci Romanu Kreuzigerovi se vstup do závodu, v němž v letech 2012 a 2014 skončil celkově třetí, nevydařil. Jeho tým Orica dojel pátý, dvě místa za stanoveným cílem, Kreuziger se navíc v balíku s kolegy neudržel. Nabral manko více než minutu a půl a figuruje na 106. příčce.

"Očekával jsem od sebe víc, ale před cílem jsem odpadl. Není to pozitivní začátek, ale věřím, že den ode dne to bude lepší," řekl na svém facebooku Kreuziger, jenž minulý týden po pádu nedokončil závod Strade Bianche. "Zítra (ve čtvrtek) nás čeká nejdelší etapa, určitě bude čas se stabilizovat po dnešním výkonu," dodal.

reklama