reklama

Syn tenisové legendy si pomáhal dopingem, za trest přijde o miliony

Joakim Noah (New York Knicks) v sezoně 2016-17 Joakim Noah (New York Knicks) v sezoně 2016-17 autor: Reuters
Dvacet zápasů si v NBA si odpočine francouzský basketbalista Joakim Noah z New York Knicks. Důvodem je pozitivní dopingový test.

New York - Joakim Noah, syn tenisové legendy Yannicka Noaha, užil zakázaný přípravek podporující růst svalů, který lze koupit bez lékařského předpisu. Nyní si dvaatřicetiletý pivot nezahraje dvacet zápasů bez nároku na plat.

Lakers uctili legendárního O'Neala a nechali vytvořit sochu smečujícího pivota Lakers uctili legendárního O'Neala a nechali vytvořit sochu smečujícího pivota Čtěte zde

Noah hrál kvůli zdravotním potížím naposledy 7. února. Na konci minulého měsíce podstoupil artroskopickou operaci levého kolena a Knicks oznámili, že v této sezoně už týmu nepomůže. Podle vedení NBA si polovinu trestu odpyká ve zbytku tohoto ročníku a pak bude chybět newyorskému celku v úvodních deseti utkáních příští sezony.

Během trestu nebude syn bývalé tenisové hvězdy Yannicka Noaha pobírat plat. Nejlépe bránící hráč NBA v sezoně 2013/14 po loňském příchodu do New Yorku podepsal s Knicks čtyřletou smlouvu na 72 milionů dolarů. Dosud v jejich dresu odehrál 46 zápasů s průměrem pět bodů a 8,8 doskoku na utkání. Předchozích devět sezon v NBA strávil v Chicagu.

reklama