reklama

Tampa v šoku. Hvězdu pohřešovali, pak ji našli mrtvou v hotelovém pokoji

Vincent Jackson Vincent Jackson autor: ČTK
Radost z triumfu v Super Bowlu vystřídaly v Tampě šok a zármutek nad nečekanou smrtí Vincenta Jacksona. Legendu Buccaneers, týmu amerického fotbalu, našli mrtvou v hotelovém pokoji.

Osmatřicetiletého Jacksona nahlásila rodina policii jako nezvěstného 10. února, o dva dny později ho dva muži zákona objevili v hotelu na Palm River Road a konstatovali, že "se mu vede dobře a pátrání po pohřešované osobě bylo zrušeno".

V pondělí pak hvězdného wide receivera našel pracovník hotelu na pokoji bez známek života. "Moje srdce pláče pro ty, které Vincent opustil, od jeho manželky a dětí až po národ Bukanýrů, kteří ho zbožňovali," uvedl Chad Chroniste, šerif floridského okresu Hillsborough, jenž se s Jacksonem osobně znal z řady charitativních akcí, na kterých se fotbalista podílel.

Trojnásobný účastník All-Star Game strávil v NFL, nejlepší lize amerického fotbalu světa, dvanáct sezon. Působil v San Diegu a v Tampě, kde dosud drží rekord v počtu nachytaných yardů (216) i v nejdelší zachycené přihrávce (95 yardů) v jednom utkání.

Jackson sehrál poslední zápas v NFL na podzim 2016, kdy si v souboji proti Carolina Panthers vážně poranil koleno. Na jaře 2018 pak oznámil konec kariéry.

Z vyjádření šerifova úřadu v Hillsborough vyplývá, že na Jacksonově těle v hotelovém pokoji nebyly nalezeny žádné zjevné stopy násilí.

Zámořská média tvrdí, že měl Jackson delší dobu problémy s alkoholem. Už během kariéry byl dvakrát zatčen kvůli podezření z řízení pod vlivem a v obou případech následně uznán vinným. Musel zaplatit pokutu a byl také potrestán 15 dny veřejně prospěšných prací.

Podle výpovědí příbuzných, jak je zaznamenali detektivové vyšetřující Jacksonovu smrt, trpěl fotbalista chronickou traumatickou encefalopatií, což je onemocnění vyvolané častými údery do hlavy.

Do souvislosti se dává především právě s hráči amerického fotbalu, boxery či ragbisty. Kombinace s užíváním alkoholu pak mohla být pro Jacksona osudová.

"Přesná příčina a způsob smrti pana Jacksona nebudou jasné, dokud kromě jiných zpráv neproběhne i jeho pitva," uvedl Chroniste.

Jackson byl deset let ženatý s Lindsey VanDewegheovou, s níž měl čtyři děti. V roce 2016 zakončil na University of South Florida studium oboru Business Management.

Zemřel legendární Vlasov. Vzorem byl i pro Schwarzeneggera Zemřel legendární Vlasov. Vzorem byl i pro Schwarzeneggera Čtěte zde
reklama