Šarapovová nadělovala kanára. Vyhrála i Radwaňská

26. 10. 2012 23:16
Maria Šarapovová v pátek deklasovala Kvitové náhradnici Samanthu Stosurovou.
Maria Šarapovová.
Maria Šarapovová. | Foto: Reuters

Istanbul - Jako kočka s myší si v pátek pohrála na Turnaji mistryň Maria Šarapovová s Australankou Samanthou Stosurovou.

Světová dvojka, která se v pondělí představí na exhibici v Praze, skolila světovou devítku ve dvou setech 6:0 a 6:3. V semifinále si zahraje s Běloruskou Viktorií Azarenkovou, která porazila Číňanku Li Na 7:6 a 6:3.

Světová jednička první sadu sice získala až ve zkrácené hře, v druhém setu se rozjela a dostala se do vedení 5:1. Číňanka pak získala ještě dvě hry, vítězství Azarenkové to už ale neovlivnilo.

To souboj Polky Agnieszky Radwaňské s Italkou Sarou Erraniovou přinesl větší bitvu.

Utkání rozhodl až třetí set, který ovládla polská tenistka a vyhrála 6:7, 7:5 a 6:4.

Radwaňská v semifinále proti Sereně

Erraniová začala dobře a přetlačila soupeřku v tie-breaku prvního setu. Polka ale vývoj zápasu otočila ve svůj prospěch. Pro Italku to znamená konec na Turnaji mistrů. Radwaňskou čeká v semifinále Američanka Serena Williamsová.

Stosurová, náhradnice Petry Kvitové, která z turnaje pro nemoc odstoupila, s Ruskou především v prvním setu pokazila na co sáhla a nakonec nejen, že neuhrála ani hru, ale v součtu všech šesti gemů získala na své konto jen pět výměn.

Ve druhém setu přeci jen zabojovala o něco více a uhrála aspoň tři hry, takže protáhla své druhé istanbulské vystoupení na 65. minut.