reklama

Václav Klaus se stal prezidentem štvanických tenistů

Tenisový fanoušek Václav Klaus na snímku s Petrou Kvitovou. Tenisový fanoušek Václav Klaus na snímku s Petrou Kvitovou. autor: ČTK
Funkce je neplacená, Klaus byl zvolen jednomyslně

Praha - Prezident republiky Václav Klaus se stal prezidentem nejstaršího českého tenisového klubu. Do čela štvanického I. Českého Lawn - Tenisového Klubu Praha, založeného v roce 1893, byl Klaus zvolen jednomyslně ve čtvrtek.

"Funkce je dobrovolná, neplacená, čestná a povinnosti jsou prezidentské. To znamená, že musí svolávat schůze výboru klubu, účastnit se jich, vést je a být v kontaktu s členy klubu," řekl manažer I. ČLTK Vladislav Šavrda.

Čtěte také:

Klaus se ptal Kvitové, kolikrát ten talíř ještě získá

Ke zvolení Klause za prezidenta klubu předcházelo 18 let jeho čestného členství v klubu, které bylo tehdejšímu předsedovi vlády uděleno v roce 1993 při příležitosti oslav 100. výročí založení klubu.

Klaus se účastní akcí klubu a pravidelně na Štvanici i hraje. "V létě dle možností často, řekněme jednou týdně," uvedl Šavrda.

Suverénní jízda Wimbledonem vynesla Kvitovou mezi nesmrtelné Suverénní jízda Wimbledonem vynesla Kvitovou mezi nesmrtelné Prohlédněte zde

reklama