reklama

VIDEO Navrátilec Haye poslal de Moriho do nemocnice, nyní chce Joshuu

Video celého expresního zápasu Davida Hayeho s Markem de Morim.
Britský boxer těžké váhy David Haye se vrátil do profesionálního ringu po 42 měsících vítězně, když během dvou a půl minuty zničil Australana Marka de Moriho, který ihned po zápase zamířil do nemocnice.

Londýn – Hodně rychlý a důrazný návrat do ringu předvedl pětatřicetiletý britský boxer David Haye, který v sobotu v noci před šestnácti tisíci fanoušky v londýnské O2 Arena zničil Australana Marka de Moriho za expresních 131 vteřin.

Třiatřicetiletý bijec z druhé strany polokoule, který se naučil boxovat na YouTube, a přes deset let neprohrál, toho v ringu s bývalým dvojnásobným mistrem světa v křížové a těžké váze příliš nepředvedl. Jakmile do něj Haye zatlačil, bylo po zápase.

Haye si návrat užil

A přestože to pro navrátilce mezi šestnáct provazů nemohla být skutečná prověrka schopností, Brit si comeback po tři a půl letech užíval. "Byli jste fantastičtí, konečně se cítím jako skutečná těžká váha. Dneska jsem ukázal, že v této divizi není nikdo, kdo by odolal síle mých paží," pronesl hodně sebevědomě téměř 104kilový bijec, který během pauzy přibral osm kilo. Většinu ve svalech.

Poté slíbil to, co už několikrát za poslední týdny. "Chci se stát opět mistrem světa. Před čtyřmi lety mi cestu na vrchol znemožnil Vladimir Kličko. Nyní mám druhou šanci," přidal muž, který kromě boxerských věcí musí řešit také soukromí.

S ženou Natašou, kterou si vzal v roce 2008, žijí už nějaký ten čas odděleně. Kromě jiné také kvůli jeho boxerské kariéře. Ani jeden z páru, který se ale zatím nerozvedl, nechce, aby mělo jejich odloučení dopad na sedmiletého synka Cassiuse. A to i přesto, že Haye před Vánoci nabídl k prodeji jejich luxusní vilu v hodnotě 2 milionů liber.

Brit je zpět ve velké hře

Na výkonnosti se ale soukromé trable zatím neprojevily. Pod vedením nového trenéra Shana McGuigana chce Haye co nejrychleji zpět mezi elitu. Dá se čekat, že výhra nad Australanem, který byl desítkou federace WBA, mu zajistí posun do ratingu právě této federace.

"Zápas s Anthonym Joshuou? Jo, to by se mi líbilo. Myslím, že by měl i smysl. Je to skvělý boxer, skvělý kluk. Neskutečně talentovaný," řekl před šestnácti tisíci fanoušky v hale a dalšími u internetového vysílání. Haye totiž nabídl svůj comeback fanouškům zdarma prostřednictvím svého YouTube kanálu.

"Bylo skvělé vidět opět Davida v ringu. Ačkoliv jeho soupeř nebyl příliš kvalitní, bylo vidět, že vypadá skvěle, svěží a ostrý. Po takové době si za toto zaslouží respekt. Myslím, že jeho duel s Joshuou je v určitém okamžiku nevyhnutelný. Oba chtějí světové tituly, takže je jasné, že se na své cestě potkají," nebrání se této vyhlídce Eddie Hearn, manažer a promotér největšího současného talentu supertíhy.

Dlužno dodat, že ten byl měl do konce měsíce oznámit pro galavečer naplánovaný na 9. dubna opět do O2 Arény v Londýně jméno dalšího soupeře svého elitního chráněnce, který mezi profesionály zatím kosí jednoho protivníka za druhým. Konkrétně patnáct.

Fury se ho údajně bojí

Naopak na dalšího neporaženého Brita – Tysona Furyho – Haye nyní čekat nehodlá. "On jasně řekl, že se mnou nechce bojovat. Když jsem oznámil, že chci stoupat ratingem, on na to opáčil, že se raději vzdá titulů, než se mi postavit. Fury je dobrý bojovník, musí být, pokud si dojede do Německa pro tituly Vladimira Klička. Je škoda, že se mnou nechce bojovat, ale myslím, že všichni víme, proč. Moje dnešní demonstrace síly budiž důkazem," řekl bijec přezdívaný "Hayemaker".

Dlužno dodat, že se Furymu tak nějak nelze divit. Právě s ním si v roce 2013 dvakrát domluvil duel, ze kterého následně sešlo kvůli Hayeho poranění pravé ruky, po kterém dočasně ukončil kariéru.

"Hodně lidí mě od návratu zrazovalo. Že to nemám zapotřebí, že mi nikdo nebude věřit. Ale já chtěl zpět. Tohle byl první možný termín, kdy byla moje ruka stoprocentně připravená na zápasové zatížení," dodal Haye.

Napodobí velkého Tysona?

Velkého zatížení se jeho operovanému ramenu sice nedostalo, přesto jsou povětšinou fanoušci boxu a těžké váhy z jeho návratu nadšení. Mimochodem, na webu deníku Mirror už se rozjela dvě hlasování: Zda Haye opět získá titul mistra světa a zda porazí Joshuu. V prvním většina příznivců  "Hayemakerovi“ věří, ve druhém se zatím přiklání na stranu olympijského vítěze z Londýna.

S ohledem na výše tlumočená slova Eddieho Hearna zajímavá skutečnost, co říkáte? Vzepře se Haye osudu, nebo dopadne jeho návrat podobně jako ten Mika Tysona po zhruba stejné době. Legendární Američan se rychle dostal k titulu mistra světa, v první těžké zkoušce – s Evanderem Holyfiedem – ale neobstál a padl.

reklama