reklama

Vlašičová v Praze: Nemůžu uvěřit, že jsem zdravá a skáču

Blanka Vlašičová. Blanka Vlašičová. autor: CPA Eduard Erben
Natěšená na úterní mítink Prague Indoor 2014 v O2 areně dorazila chorvatská výškařka Blanka Vlašičová.

Praha - Natěšená na úterní mítink Prague Indoor 2014 v O2 areně dorazila chorvatská výškařka Blanka Vlašičová. Jedna z největších hvězd, které se divákům představí, se pomalu vrací k závodění.

Dvojnásobná mistryně světa loni předčasně ukončila sezonu, v níž se vrátila do skokanského sektoru po téměř dvouleté pauze zaviněné operacemi kotníku a achilovky.

Z třicetileté oblíbené výškařky vyzařovala velká pohoda a klid. Zároveň nepřehlédnutelná radost už jen z toho, že se může závodu zúčastnit.

Skákání už jí strašně moc chybělo

"Tyhle závody jsou pro mě nečekaným bonusem, protože jsme nepočítali, že po tom všem budu již na halovou sezonu připravená. Je těžké tomu uvěřit, že jsem zdravá a mohu zase skákat. Jsem hrozně šťastná. Skákání mi strašně moc chybělo," řekla dnes novinářům Vlašičová.

Má za sebou tvrdé tréninkové období, které přerušila právě proto, aby si ho zpestřila závody. "Nečekám od toho nic zvláštního, chtěla jsem si udělat pauzu v tréninku," vysvětlila.

Poprvé se letos představila v polovině února v Göteborgu, kde výkonem 190 cm skončila čtvrtá. "Tady očekávám rozhodně lepší výsledek. Měla jsem tam určité problémy s technikou i dalšími věcmi a nebyl to skutečný obrázek toho, co jsem momentálně schopna skákat. Nemůžu čekat útok na světový rekord, ale určitě lepší výkon než ve Švédsku," uvedla Vlašičová.

Výkony v tréninku jsou překvapením

Připustila, že ji příjemně překvapují výkony, jakých dosahuje v tréninku. "Nemluvím tím o tom, kolik jsem skočila přes laťku, ale o výsledcích při ostatních cvičeních. Každý rok si je schováváme a já se ujistila, že mohu být ještě lepší než kdykoliv předtím. Jen musím být trpělivá. Zabere to nějaký čas. Vždyť jsem začala zase skákat až teď v lednu a předtím byla skoro tři roky mimo," řekla Vlašičová.

Na druhou stranu tuší, že je třeba získat zpět i něco navíc. Dobré návyky a také ty správné pocity po technické stránce. "Vše bude vyžadovat nějakou dobu, aby to bylo správně vybalancované. Není snadné se vracet a bojovat se všemi těmi očekáváními. Je třeba zapomenout na starou Blanku a neporovnávat s minulostí. Jen hledět do budoucnosti a těšit se na to, co přijde," prohlásila držitelka olympijského stříbra z Pekingu.

Libeňská aréna se ji strašně moc líbí

Příjemně překvapená byla prostředím v libeňské aréně. "Je to nádherná hala. Obrovsky mě to motivuje, když to tady vidím," řekla Vlašičová. "Snad si to tu všichni pěkně užijeme a bude tu hodně diváků, kteří nám budou fandit. Dobrá atmosféra je pro mě důležitá," uvedla.

Zamlouvala se jí i Praha. "Prošla jsem si starou část, je to moc krásné město. A připomíná mi v mnoha ohledech Záhřeb," dodala Vlašičová.

reklama