Westbrook a Kanter dovedli Oklahomu k obratu s Denverem

28. 12. 2015 8:34
Russell Westbrook.
Russell Westbrook. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisty Oklahomy nezlomilo v nedělním utkání NBA jedenáctibodové manko z úvodu druhého poločasu a porazili Denver 122:112. Lídra domácího týmu Russella Westbrooka dělil jediný doskok od zisku čtvrtého triple doublu v sezoně, zápas zakončil s bilancí 30 bodů, 12 asistencí a devět doskočených míčů.

Zářil také Durant

Kevin Durant přidal 26 bodů a 10 finálních přihrávek. Naposledy dva spoluhráči v jednom utkání překonali hranice 25 bodů a 10 asistencí v roce 1996, kdy se to podařilo Johnu Stocktonovi a Karlu Maloneovi v dresu Utahu.

Trenér Denveru Michael Malone ale označil za nejdůležitějšího hráče domácích pivota Enese Kantera, který z pozice náhradníka nastřílel 21 bodů. Z toho 11 nasázel Denveru během pětiminutovky v poslední čtvrtině, po níž se Thunder ujali vedení 109:102.

"Kanter byl dnes jejich MVP. Naprosto dominoval," řekl Malone o hráči, který za 25 minut hry stihl i osm doskoků, z toho pět útočných. Hráči Oklahomy, třetího týmu Západní konference, celkově velmi dobře stříleli, a to s úspěšností 57,8 procenta. "Nebránili jsme. Obranu jsme nechali o poločase v šatně," zlobil se Malone po páté porážce z posledních šesti zápasů.

Bryant další porážce nezabránil

Vedle Westbrooka těsně unikl triple double také rozehrávači Portlandu C.J. McCollumovi. Proti Sacramentu se blýskl 35 body, 11 doskoky a devíti asistencemi a Trail Blazers zvítězili na hřišti soupeře 98:94. V domácím dresu dal pivot DeMarcus Cousins 36 bodů.

Kobe Bryant nastřílel v první čtvrtině zápasu s Memphisem 14 bodů, přesto Los Angeles Lakers před druhou částí už o devět bodů prohrávali a nakonec podlehli 96:112. Bryant dokončil utkání s 19 body a byl nejlepším střelcem hostů.

Výsledky NBA:

Boston - New York 100:91, Memphis - LA Lakers 112:96, Oklahoma City - Denver 122:112, Sacramento - Portland 94:98.

4. Denver 31 12 19 38,7
5. Minnesota 30 11 19 36,7