reklama

Westbrook byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem NBA

Russell Westbrook Russell Westbrook autor: Reuters
Osmadvacetiletý rozehrávač Russell Westbrook získal ocenění MVP pro nejlepšího hráče NBA. Po dvouleté vládě Stephena Curryho tak završil sezonu, v níž zaznamenal 42 triple-double, což je nový rekord soutěže.

New York - Russell Westbrook z Oklahomy byl zvolen nejužitečnějším hráčem basketbalové NBA. Osmadvacetiletý rozehrávač Thunder získal ocenění MVP po dvouleté vládě Stephena Curryho a završil tak sezonu, v níž zaznamenal 42 triple-double, což je nový rekord soutěže.

Navíc se Westbrook v uplynulém ročníku NBA stal teprve druhým hráčem po Oscaru Robertsonovi, který zaznamenal dvojcifernou bilanci ve třech statistikách v průměru za celou sezonu. Po 81 odehraných utkáních měl průměr 31,6 bodu, 10,4 asistence a 10,7 doskoku na zápas.

V hlasování volitelů dostal Westbrook přednost před Jamesem Hardenem z Houstonu a Kawhim Leonardem ze San Antonia. Nejlepším trenérem byl na premiérovém slavnostním galavečeru NBA v New Yorku vyhlášen Mike D'Antoni z Houstonu, nováčkem roku je Malcolm Brogdon z Milwaukee.

reklama