reklama

Zakopalová v Palermu do finále neprošla, podlehla Erraniové

Klára Zakopalová v semifinále nestačila na turnajovou jedničku a světovou šestku, Italku Saru Erraniovou. Klára Zakopalová v semifinále nestačila na turnajovou jedničku a světovou šestku, Italku Saru Erraniovou. autor: Reuters
Klára Zakopalová prohrála v semifinále antukového turnaje v Palermu dvakrát 4:6 s nejvýše nasazenou domácí hráčkou Sarou Erraniovou. Ta v nedělním finále narazí na italskou krajanku Robertu Vinciovou.

Palermo - Klára Zakopalová prohrála v semifinále antukového turnaje v Palermu dvakrát 4:6 s nejvýše nasazenou domácí hráčkou Sarou Erraniovou. Ta v nedělním finále narazí na italskou krajanku Robertu Vinciovou.

Neuspěly ani Karolína a Kristýna Plíškovy, které prohrály finále čtyřhry.

Turnajová čtyřka Zakopalová hrála letos v semifinále podruhé. Zatímco však v lednu v čínském Šen-čenu v něm uspěla, tentokrát na světovou šestku Erraniovou nestačila a počtvrté za sebou jí podlehla.

V úvodu sice česká tenistka ztratila servis a prohrávala 0:2, avšak dokázala vyrovnat. O osudu první sady nakonec rozhodla devátá hra a další brejk italské favoritky.

Naopak v druhé sadě se do vedení 3:1 dostala Zakopalová, ale Erraniová jí na oplátku sebrala podání hned dvakrát za sebou. Po výhře za hodinu a 37 minut tak může ve finále usilovat o druhý letošní a celkově osmý titul.

V Palermu už šestadvacetiletá Erraniová triumfovala dvakrát - v roce 2008 a loni, kdy ve finále zdolala českou hráčku Barboru Záhlavovou-Strýcovou.

Sestry Plíškovy ve finále prohrály

Ve finále čtyřhry neuspěly sestry Plíškovy, i když za stavu 1:1 na sety vstoupily do rozhodujícího supertie-breaku velmi nadějně a vedly 4:1 a 5:3.

Jednadvacetileté rodačky z Loun bojovaly na okruhu WTA o deblový titul poprvé, s nejvýše nasazeným francouzsko-polským párem Kristina Mladenovicová, Katarzyna Piterová ale nakonec prohrály 1:6, 7:5, 8:10.

Výsledek:

Dvouhra - semifinále:

Erraniová (1-It.) - Zakopalová (4) 6:4, 6:4.

Čtyřhra - finále:

Mladenovicová, Piterová (1-Fr./Pol.) - Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková 6:1, 5:7, 10:8.

reklama