reklama

Zakopalová postoupila do čtvrtfinále, vyhrál i Rosol

Zakopalové se na úvod sezony daří. V Číně si zahraje čtvrtfinále. Zakopalové se na úvod sezony daří. V Číně si zahraje čtvrtfinále. autor: Reuters
Tenistka Klára Zakopalová na úvod sezony válí na turnaji v Šen-čenu. V Číně ještě neztratila set a postoupila už do čtvrtfinále.

Šen-čen/Dauhá - Klára Zakopalová si na úvod nové tenisové sezony zahraje čtvrtfinále. V premiérovém ročníku turnaje v Šen-čenu pátá nasazená Češka zdolala 6:4 a 6:3 Ukrajinku Jelinu Svitolinovou.

Třicetiletá Zakopalová v Číně ještě neztratila set, v prvním kole totiž vyprovodila krajanku Andreu Hlaváčkovou dvakrát 6:1.

V úterý sice s o dvanáct let mladší Svitolinovou přišla čtyřikrát o servis, sama ovšem získala sedm jejích podání a rozhodla o postupu.

Další soupeřkou 28. hráčky světa Zakopalové bude buď nasazená dvojka Marion Bartoliová z Francie, nebo Švýcarka Stefanie Vögeleová.

Rosol postoupil do 2. kola

Lukáš Rosol zahájil novou sezonu vítězstvím. Český daviscupový vítěz vyřadil na turnaji v Dauhá osmého nasazeného Španěla Pabla Andújara po setech 6:2 a 7:6.

Jeho dalším soupeřem bude Ital Paolo Lorenzi.

Sedmadvacetiletý Rosol je ve světovém žebříčku třiasedmdesátý, Andújarovi patří 42. pozice. Oba předchozí vzájemné zápasy vyhrál na antuce španělský tenista.

Další český zástupce Jan Hernych v soutěži skončil. Po úspěšné kvalifikaci nestačil v 1. kole na druhého nasazeného Francouze Richarda Gasqueta a podlehl mu 3:6, 4:6.

Hájek si proti Berdychovi nezahraje

Jan Hájek nevyzve na turnaji ATP v Indii Tomáše Berdycha.

V úvodním kole totiž prohrál s domácím tenistou Somdevem Devvarmanem dvakrát 3:6 a nejvýše nasazeného Berdycha tak čeká premiérový zápas proti stejně starému Indovi, jenž figuruje až v sedmé stovce světového žebříčku.

Berdych je coby světová šestka největším favoritem turnaje v indickém Čennaí, na opačné straně pavouka figuruje Srb Janko Tipsarevič.

Ten měl stejně jako Berdych a další dva vysoko nasazení hráči v úvodním kole volný los.

Výsledky:

Šen-čen - dvouhra - 2. kolo:

Zakopalová (5) - Svitolinová (Ukr.) 6:4, 6:3.

Dauhá - dvouhra - 1. kolo:

Rosol - Andújar (8-Šp.) 6:2, 7:6 (7:2), Gasquet (2-Fr.) - Hernych 6:3, 6:4.

Čennaí - dvouhra - 1. kolo:

Devvarman (Indie) - Hájek 6:3, 6:3.

reklama